یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شاهوردی در گفتگو با دانش روز:

ویژگی های ملی و اسلامی اولویت تولیدات “قاصدک” است

danesheroz7 شهریور ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
ویژگی های ملی و اسلامی اولویت تولیدات “قاصدک” است

دانش روز: تولیدکننده لوازم التحریر ایرانی-اسلامی : در طراحی اولیه این محصولات تاکید خاصی به ویژگی های ملی و اسلامی شده است

به گزارش دانش روز ، هر سال با پایان یافتن فصل تابستان بازار خرید لوازم تحریر داغ میشود ، با توجه به این که امسال نوشت افزار هایی با طرح کاملا ایرانی وارد بازار  شده است ،  گفتگویی را با  مدیر پروژه لوازم التحریر ایرانی «قاصدک» ترتیب دادیم تا از کمیت و کیفیت برپایی این پروژه مطلع شویم:

تولید محصولات با طرح ایرانی ضرورت است

شاهوردی در ابتدا به ضرورت انجام این طرح تاکید کرد و گفت : سال هاست که دانش آموزان ایرانی در تمامی مقاطع تحصیلی  از نوشت افزارها و لوازم التحریر هایی با طرح های بیگانه استفاده می کردند و خلا محصولاتی با طرح ایرانی بسیار ملموس بود.  با توجه به این نکته که  کشور عزیزمان ایران  از فرهنگی غنی و پیشینه ای تاریخی برخوردار است ، بر آن شدیم که با تولید لوازم التحریری با طرح های کاملا ایرانی دانش آموزان را به استفاده از این محصولات ترغیب کنیم. این موضوع علاوه بر تنوعی که در دانش آموزان ایجاد میکند ، آنها را با تاریخ و ملیت  غنی کشورشان نیز آشنا خواهد ساخت.قاصدک

نمی توان دانش آموز را از خرید لوزام التحریر خارجی منع کرد، بلکه باید حمایتهای لازم صورت گیرد تا تولیدکنندگان لوازم التحریر ایرانی در این رقابت جهانی وارد میدان شده و با جذابیتهای فرهنگی و تاریخی خودمان، دانش آموزان را ترغیب به خرید لوازم التحریر ایرانی کنند. هیچگاه ممنوعیت جواب نداده است و همانگونه که می بینیم دانش آموزان این وسایل را تهیه و حتی به داخل مدارس هم می برند.

متاسفانه در کشور خودمان هنوز محصولاتی با طرح غربی تولید میشود

این مقام مسئول به دلایل موفقیت فروش محصولات غربی که چندان هم با کیفیت نیستند ، اشاره کرد : بی شک در صنعت تولید لوازم التحریر هم مانند هر صنعت دیگر ،  موثر ترین عامل فروش تبلیغات کلان و گسترده محصولات است و این  شرکت های تولید کننده   کاراکترهایی را در انیمیشن و کارتون های کودکان معرفی نموده اند و پس از آن اقدام به فروش محصولات کودک و نوجوان با استفاده از همان کاراکترها نموده اند. متاسفانه در کشور خودمان نیز بسیاری از این  محصولات هستند که از طرح های خارجی استفاده می نمایند زیرا از استقبال مشتریان از این طرح ها با خبر هستند.

جذابیت و کیفیت شاخص های مهم محصولات

وی درپاسخ به این سوال که چه نکاتی در تولید محصولات قاصدک در نظر گرفته شده است ، این چنین پاسخ داد : با توجه  اینکه این روزها  لوازم التحریر هایی با کیفیت های متفاوت و  طرح های متنوع  در بازار موجود است ، کار تولید کنندگان داخلی ، با دشواری فراوانی همراه است. اولین شاخصی که دانش آموزان و خانواده های آن ها به آن توجه میکنند کیفیت مطلوب است. که خوشبختانه محصولات قاصدک از روزی که وارد بازار شده است در زمینه کیفیت ، رضایت خاطر مشتریان خود را جلب کرده است.
نکته مهم دیگری که باید مورد توجه تولید کنندگان قرار گیرد جذابیت این طرح هاست که با توجه به وجود تنوع بسیار فراوان نمونه های خارجی این محصولات ، رعایت تنوع و جذابیت طرح  بسیار حائز اهمیت است.

شاهوردی ویژگی شاخص  محصولات “قاصدک” را ، ایرانی بودن آن دانست و گفت : ایرانی بودن شخصیت های روی این محصولات سبب میشود به میزان قابل توجهی از ترویج زندگی غربی و الگوهای کشورهای بیگانه جلوگیری شود.این محصولات دارای  ویژگی های ایرانی، سبک زندگی ایرانی و خصوصیت های ایرانی و فعالیت هایی که این شخصیت‌ها انجام می دهند، هستند و  به همین دلیل برای یک کودک ایرانی ملموس است.

قاصدک

علاوه بر تولید لوازم التحریر، شخصیت خلق کردیم

شاهوردی درباره تفاوت محصولات قاصدک با دیگر محصولات مشابه در بازار گفت : تفاوت محصولات قاصدک با تولیدات دیگری که در این زمینه وجود دارد این است که در محصولات ما فقط ۳ شخصیت وجود دارد و این سه شخصیت  به نام های ” ثنا و ثمین”  که دو دختر هستند و یک شخصیت با نام «سینا» که برادر آنها است ، در حالات و فعالیت های مختلف دیده می شوند. این شخصیت ها قرار است که داستان های جذابی داشته باشند و این داستان ها در قالب کتاب داستان به صورت کُمیک در طول سال منتشر شود. در حقیقت تفاوت کار ما با دوستان دیگر در این است که فعالیت ما منحصر به لوازم التحریر نیست و به شخصیت سازی نیز توجه شده است. وی به اقدامات دیگر در این زمینه  اشاره کرد و گفت :  برای اثر بخشی و همچنین فروش بیشتر این محصولات فرهنگی، کاراکترهای استفاده شده در این محصولات را هم میتوان  وارد انیمیشن های کودک و نوجوان کرد . به همین دلیل در صورت فراهم شردن شرایط به دنبال تولید انیمیشن، بازی و کارهای مختلفی از این دست هستیم و نکته قابل توجه این است که در کلیه این محصولات، این شخصیت ها ویژگی های یک خانواده ایرانی_اسلامی را داشته باشند.  شاهوردی درباره نوع تبلیغات کالاهای محصولات “قاصدک” گفت: به دلیل مشکلات مالی نتوانسیتم تبلیغات گسترده ای در این زمینه داشته باشیم. باز هم با  وجود محدودیت های موجود تصمیم داریم در چند هفته آینده در برخی نشریات پرتیراژ و دیگر رسانه ها و درصورت امکان  در رسانه ملی تبلیغاتی صورت دهیم.

متاسفانه حمایت ها کمرنگ است

ایشان در پاسخ به این سوال که میزان حمایت نهادهای دولتی چقدر بوده است ، از عدم همکاری سازمان ها  دستگاه های دولتی گلایه کرد و گفت:متاسفانه  هیچ نهاد دولتی از ما حمایت نکرده است،  با توجه به نوپا بودن این طرح ، در بخش تبلیغات و در دیگر بخش ها نیاز به حمایت دستگاه های  دولتی احساس میشود.  نهاد های مسئول توانمندی این را دارند که در هر چه بهتر اجرا شدن این طرح ، همکاری کنند.

سرمایه گزاران حرفه ای عمل کنید!

وی همچنین به افرادی که قصد سرمایه گذاری در این زمینه را دارند با  توصیه به آن ها که کار تخصصی و استفاده از کارشناسان خبره را در دستور کار خود قرار دهند و هدفمند فعالیت کنند، ادامه داد :گستردگی  این فعالیت  بسیار زیاد است و برای بازدهی مناسب مالی باید کار تخصصی و با دقت صورت گیرد.سرمایه گذاری موسسه ما در این زمینه کاملا از طریق وام صورت گرفته است. ما تمام سعی خود را خواهیم کرد که منافع مالی این فعالیت هم باز در گسترش و تکمیل فازهای بعدی همین پروژه سرمایه گذاری شود. همچنین ما در آینده برنامه های متعددی داریم برای مثال سعی میکنیم  تا  شخصیت هایی که تولید کرده اینم را در قالب کتاب داستان و کمیک و انیمیشن و بازی به مخاطبانمان ارائه کنیم تا ارتباط بهتری با شخصیت ها برقرار نمایند و به طبع آن امکان تولید محصولات دیگر نیز فراهم گردد.هنگامی که این موسسه آغاز به فعالیت کرد، بسیاری از تولیدکنندگان لوازم التحریر نگاه مثبتی به این فعالیت نداشتند، اما با گذشت یک سال از عرضه این محصولات در سراسر کشورو استقبال فراتر از تصور که منجر به فروش کلیه محصولات تولیدی سال گذشته شد، هم اکنون بسیاری از فعالان این عرصه نگاه مثبتی به این فعالیت داشته و همچنین برخی موسسات نیز در این زمینه فعال شده اند. وی ادامه داد: فعالیت در این عرصه منحصر به تولید لوازم التحریر هم نیست و محصولات مختلفی برای کودک و نوجوان قابل تولید است.

قاصدک

آموزه های اسلام اولویت کاری قاصدک است

اهمیت به اسلام و آموزه های اسلامی از دیگر اولویت های محصولات قاصد ک است ، شاهوردی در این باره تصریح کرد: در طراحی اولیه  این محصولات تاکید خاصی به ویژگی های ملی و اسلامی شده است. همانطور که در طرح ها مشخص است در فضا سازی ها نیز سعی شده است تا از فضاها و اماکن کشور خودمان استفاده شده باشد و همچنین کاراکترها با حفظ زیبایی و جذابیت بصری برای کودکان دارای مفاهیم و نمادهای اسلامی نیز هستند.

 اولین تولید کننده محصولات نوشت افزار ایرانی در پایان با اشاره به  قیمت بسیار مناسب  این محصولات از خانواده های ایرانی خواست تا با خرید محصولاتی که نشان از آداب و فرهنگ کشور خودشان دارد ، در ارتقای سطح بینش و فرهنگ فرزندان خود گامی اساسی بردارند. همچنین با مخاطب قرار دادن رسانه ها، نشریات و خبرگزاری ها خواستار حمایت همه جانبه این سازمان ها شد و افزود: ترویج سبک زندگی ایرانی-اسلامی سبب  جلوگیری از تهاجم فرهنگی در بین اقشار دانش آموزی که در مرحله ای بحرانی از زندگی خود هستند ، خواهد شد. مشارکت شما در بستر سازی و ترویج چنین فعالیت هایی میتواند بسیار ثمر بخش باشد.

گفتگو از   پرتو جغتایی

دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۶
کد خبر : 58850
بازدیدها: 1,736

پاسخی بگذارید »