سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ویژه برنامه های رادیو به مناسبت شهادت امام سجاد (ع)

danesheroz1 آذر ۷, ۱۳۹۲ ۰
ویژه برنامه های رادیو به مناسبت شهادت امام سجاد (ع)

دانش روز: شبکه های رادیویی به مناسبت شهادت امام چهارم شیعیان، امام سجاد(ع) درویژه برنامه هایی به معرفی ابعاد شخصیتی آن امام بزرگوار و نقش امام سجاد(ع)درقیام عاشورا وابلاغ اهداف نهضت حسینی می پردازد

به گزارش دانش روز،   برنامه «زینت عابدان» درشب شهادت امام سجاد (ع) (پنجشنبه) ساعت ۲۱ و ۵ دقیقه ازرادیو قرآن پخش می شود. این برنامه به ویژگی های ماندگاری و نگارش صحیفه سجادیه و نقش امام سجاد (ع) درواقعه کربلا، اسارت اهل بیت (ع) وحضور امام زین العابدین (ع) درمجلس یزید و سخنرانی و دادخواهی ایشان می پردازد.

برنامه ˈصبح امیدˈ نیز روزجمعه ۸ آذرماه همزمان با سالروز شهادت این امام معصوم با حضور کارشناسی حجت الاسلام «سید ناصرالدین نوری زاده» به موضوع توکل و گذری بر ویژگی های اخلاقی امام سجاد علیه اسلام می پردازد.

رادیو معارف نیز با ویژه برنامه «پیشوای عـارفان» به مناسبت شهادت امام سجاد (ع) به عوامل بهداشت روانی جامعه اسلامی درصحیفه سجادیه همچون سلامت قلب، اوقات فراغت سالم، امنیت نفس، آسایش روحی، اطمینان قلبی، فرزندان سالم، الگوهای سلامت روانی می پردازد. این برنامه جمعه ۸ آذر مصادف با ۲۵ محرم ۱۴۳۵ ساعت ۸ و ۳۵ دقیقه تا ۱۰از شبکه معارف پخش می شود.

در آستانه شهادت چهارمین امام شعیان برنامه ˈعصر پنجشنبهˈ کاری از گروه جامعه رادیو ایران، سجایا و شخصیت امام سجاد(ع) راازنگاه کارشناسان مذهبی مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد. این برنامه عصر روز جاری ساعت ۱۷:۳۰ از رادیو ایران پخش می شود.

همچنین رادیو ورزش پنجشنبه شب درویژه برنامه ای به معرفی جنبه های مختلف زندگی امام ونقش ایشان درپیام آوری قیام عاشورا می پردازد. این برنامه پنجشنبه شب ساعت ۲۰ روز موج رادیو روزش می رود.

براساس این گزارش، شبکه رادیویی تهران نیز به همین مناسبت ویژه برنامه های متعددی رابرای عاشقان آن حضرت در نظر گرفته که از آن جمله برنامه «شور نینوا» است که جمعه ازساعت ۱۶ تا ۱۹ به موضوع فلسفه نهضت حسینی می پردازد.

برنامه «سیاه و سفید» کاری ازگروه معارف و تربیت شبکه رادیویی تهران هم نگاهی به زندگی اصحاب و یاران امام سجاد (ع) با محوریت شخصیت شناسی خواهد داشت. برنامه «چراغ هدایت» نیزکاری از گروه فرهنگ و هنر رادیو تهران است که پنجشنبه ازساعت ۲۱ تا ۲۳ و ۳۰ دقیقه روی آنتن می رود.

صحیفه سجادیه، زندگی نامه امام سجاد(ع)و تبیین و تحلیل اخلاق و فضایل ایشان از موضوعات این برنامه است. رادیو تهران بر روی موج اف ام ردیف ۹۴ مگاهرتز قابل دریافت است.

رادیو کتاب نیز دربرنامه «قلم های عاشورایی»به معرفی مهمترین مقاتل نوشته شده درقرن سوم به ویژه الطبقات الکبری اثر ابن سعدو همچنین معرفی تفضیلی مقاتل قرن سوم به ویژه انساب الاشراف و تاریخ یعقوبی و نیز معرفی مقاتل قرن چهارم به ویژه تاریخ طبری و بلعمی می پردازد. قلم های عاشورایی پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ آذر از ساعت ۱۹ و ۵۵ دقیقه به مدت ۳۰ دقیقه به روی آنتن رادیو کتاب می رود.

رادیو سلامت نیز با برنامه زنده ˈ نقطه سرخطˈ که روز جمعه از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۰ روی آنتن می رود، به تبیین و معرفی شخصیت امام سجاد(ع)، می پردازد.

منبع: ایرنا

پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۵
کد خبر : 76619
بازدیدها: 314

پاسخی بگذارید »