پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ویژه برنامه‌ شبکه‌ های سیما برای عید سعید فطر

danesheroz1 مرداد ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
ویژه برنامه‌ شبکه‌ های سیما برای عید سعید فطر

دانش روز: شبکه های سیما ویژه برنامه های شاد و مفرحی برای عید سعید فطر تدارک دیده اند. شبکه یک سیما با دو ویژه برنامه ˝عیدانه˝ میهمان خانه ایرانیان است و شبکه سه هم با برنامه ˝ماه عسل˝ در پایان یک ماه عبادت و بندگی برنامه ای ویژه برای مخاطبان خود تدارک دیده است

به گزارش دانش روز، به نقل از روابط عمومی سیما؛ این برنامه ها عبارتند از:

*** شبکه یک سیما

شبکه یک سیما با دو ویژه برنامه “عیدانه” میهمان خانه ایرانیان است. به مناسبت این عید بزرگ اسلامی شبکه ملی به مدت ده ساعت جنگی شاد را روی آنتن می‌برد. این برنامه از پنجشنبه۱۹:۳۰دقیقه آغاز می شود و تا پایان اذان صبح پخش خواهد شد.

بر اساس این گزارش از آنجا که جشن عید فطر ادامه برنامه افطار شبکه یک سیما (شهر باران) است؛ اسامی برندگان مسابقه های پیامکی که در یک ماه در این برنامه پخش شد؛ در برنامه روز جمعه اعلام می شود.

همچنین در این روز به قید قرعه به شانزده نفر از شرکت کنندگان هزینه سفر زیارت به مشهد مقدس با یک نفر همراه اهدا خواهد شد. مسابقه پیامکی دیگری نیز در برنامه جشن عید فطر خواهیم داشت که در پایان آن اسامی برندگان این مسابقه نیز اعلام خواهد شد.

دعوت از هنرمندان، ورزشکاران و نخبگان کشور از دیگر عناوین این برنامه خواهد بود و در هر بخش پیش از حضور هر یک از میهمانان تیزری از سال‍‌های فعالیت کاری وی به تصویر در می آید.

پخش موسیقی زنده از دیگر عناوین این برنامه است و در کنار موسیقی زنده نماهنگ هایی از هنرمندان جوان کشورمان همچون شهاب رمضانی، مهدی احمدوند، حامد زمانی، سعید شهروز و میثم ابراهیمی در دستور کار برنامه قرار دارد.

در ویژه برنامه دیگر عید سعید فطر شبکه یک سیما علاوه بر عوامل و بازیگران مجموعه دودکش؛ رضا صادقی دعوت شده اند. این برنامه از ساعت۱۱:۳۰دقیقه تا ۱۳:۴۵دقیقه با اجرای پیمان کریمی روی آنتن می رود.

در جنگ “عیدانه” دو خواننده خوب کشورمان، رضا صادقی و نازمهر در برنامه حضور خواند داشت و آهنگ‌هایی هم اجرا خواهند کرد.

در بخش کارشناسی برنامه حجت الاسلام شاه محمدی به تاثیر ماه مبارک رمضان و تغییرات افراد روزه دار در پایان ماه میهمانی خدا اشاره می کند.

همچنین بخش هایی از برنامه “عیدانه” از جزیره زیبای قشم پخش می شود. این جنگ با اجرای میلاد شیرانی و با حضور تعدادی از بازیگران مجموعه دودکش از جزیره قشم پخش خواهد شد؛ به علاوه اجرای موسیقی محلی و پخش گزارش هایی از جزیره زیبای قشم زینت بخش آن خواهد بود.

*** شبکه دو سیما

عموهای فیتیله ای، عمو قناد و عمو پورنگ همچون اعیاد دیگر به مناسبت عید سعید فطر با تدارک برنامه‌های شاد و مفرح به استقبال این عید خجسته می روند.

“فیتیله، جمعه تعطیله”، “جمعه به جمعه، خونه به خونه” و “کتابخانه عمو پورنگ” در این روز خجسته با کودکان و نوجوانان به استقبال عید می روند. این ویژه برنامه ها با رویکرد توجه به روزه اولی ها تولید و دختران و پسرانی که امسال برای بار اول روزه دار بودن را تجربه کردند، هدایایی از عموها دریافت می کنند.

برنامه “جمعه به جمعه، خونه به خونه” عمو قناد از ساعت۹:۳۰ پخش خواهد شد.

عموهای فیتیله‌ای نیز برنامه خود را در روز عید فطر از ساعت ۱۴ آغاز می کنند، همچنین کتابخانه عمو پورنگ طبق معمول روزهای تعطیل از ساعت ۱۶روی آنتن شبکه دو می رود.

کلاه قرمزی محبوب ترین عروسک چند نسل نیز همزمان با عید سعید فطر ساعت ۲۱:۳۰ با دوستانش در شبکه دو سیما حاضر می شوند تا قصه ای دیگر از زندگی عادی را روایت کنند. این برنامه که در دهه هفتاد با خلق عروسک کلاه قرمزی در مجموعه صندوق پست پا به تلویزیون گذاشت اکنون مخاطبان بسیاری را در سنین مختلف پای قاب جادویی تلویزیون می نشاند.

جشن ویژه “ضیافت الهی” نیز در روز عید با اجرای شهرام شکیبا و فرهاد فخربخش ساعت ۲۱ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد و تا ۱ بامداد ادامه خواهد داشت. در این برنامه تنی چند از خوانندگان جوان کشورمان حضور پیدا خواهند کرد.

بخش هایی از برنامه “ضیافت الهی” در ماه مبارک رمضان به بیماری ام اس پرداخته است و توانسته قدم های مثبتی در زمینه آگاهی بخشی عمومی بردارد.

*** شبکه سه سیما

برنامه پربیننده “ماه عسل” نیز در پایان یک ماه عبادت و بندگی برنامه ای ویژه برای مخاطبان خود تدارک دیده است. احسان علیخانی در آخرین برنامه خود که به مناسبت عید فطر تدارک دیده شده است از منتقدان برنامه “ماه عسل” قدردانی می کند. براساس این گزارش در روز عید فطر برنامه “ماه عسل” از۳۰ منتقد برنامه که نقدهایی سازنده به برنامه داشته اند با اهدای هدیه قدردانی می‌کند.

همچنین ویژه برنامه “ماه عسل” در روز عید سعید فطر به میهمانانی ویژه اختصاص خواهد داشت.

“خنده بازار” نیز برای روز عید برنامه خواهد داشت علاقمندان به برنامه طنز خنده بازار می دانند که این برنامه با نگاه ویژه به مسائل و موضوعات اخلاقی با رویکرد طنز در قالب بخش‌های متنوع نمایشی طرح موضوع می کند و چندی است بخش‌های جدیدی مانند اتاق مدیران، عابر بانک، فال، در شک، داروخانه، دفتر ازدواج و مسابقه وب کمی در کنار بخش‌های پیشین خنده بازار به آن اضافه شده است. این برنامه ساعت ۲۱ از شبکه سه سیما پخش می شود.

*** شبکه چهار سیما

اولین قسمت از مسابقه سینمایی «چهار‌، سه، ‌دو، یک» در عـید سعید فطر روانه آنتن پخش می شود.

۱۶قسمت مقدماتی این برنامه هر شب ساعت۲۲به روی آنتن می رود و پس از آن پخش قسمت های نیمه نهایی به صورت سه شب در هفته ادامه پیدا خواهد کرد.

ضبط سری سوم مسابقه در۶۳ قسمت۶۰دقیقه ای از ۲۵تیر آغاز شده و تاکنون تصویربرداری۲۴قسمت از این مسابقه تلویزیونی به پایان رسیده است.

در مسابقه تلویزیونی «چهار‌، سه، ‌دو، یک» شرکت کنندگان در گروه های چهار نفره با یکدیگر به رقابت می پردازند و در سری جدید این مسابقه علاوه بر این که شرکت‌کننده‌ها در همه‌ی آیتم‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرند، رویکرد برنامه تخصصی‌تر شده و متمرکز بر موضوع بازیگری است.

در سری جدید مسابقه هر گروه در سه برنامه‌ی متوالی مسابقه می‌دهند و در پایان سه برنامه مشخص می‌شود که کدام گروه دارای امتیاز بیشتر است و به مرحله‌ی بعد راه می‌یابد.

اجرای مسابقه را جواد مولانیا برعهده دارد و همچون سری گذشته یک گروه سه نفره داوری شامل کارگردان، منتقد و بازیگر رقابت شرکت کنندگان را مورد قضاوت قرار می دهند.

فرزاد موتمن، مهران احمدی، میکائیل شهرستانی، ژاله صامتی، صادق هاتفی، دکتر شهرام خرازی ها، شهرام جعفری نژاد، دکتر مسعود دلخواه، صدرالدین شجره، جابر قاسمعلی و دکتر حمید دهقان پور از بازیگران، کارگردانان و منتقدانی هستند که به عنوان داور در برنامه حضور خواهند داشت.

همچنین ویژه برنامه مناسبتی عقیق شبکه چهار سیما با حضور کارشناسان در عید سعید فطر روی آنتن می رود.

پخش سخنان شهید مطهری، کلیپ و وله های تصویری از دیگر بخش های این برنامه است.

*** شبکه تهران سیما

ویژه برنامه “شکرانه” شبکه تهران جشن شاد و جذاب جشن رمضان ویژه عید فطر، در این برنامه شانزدهمین مراسم گلریزان جشن رمضان برای کمک به آزادی زندانیان امسال همزمان با عید سعید فطر در پایگاه حسینیه ارشاد برگزار می شود.

ویژه برنامه “جشن رمضان” امسال برنامه های شاد و متنوعی را برای عید فطر تدارک دیده است که دعوت از هنرمندان، ورزشکاران، وله و میان برنامه های شاد از آیتم های شاخص آن به شمار می آید. این برنامه ساعت جمعه ساعت ۱۱:۴۰روی آنتن می رود.

اولین قسمت برنامه “شب به یاد ماندنی” همزمان با عید سعید فطر بر روی آنتن می رود. این برنامه در۲۶قسمت۴۰ دقیقه ای تهیه و تولید شده است.

این برنامه با رویکرد اشاعه فرهنگ حسن انتخاب و ازدواج الگو برای نسل جوان تهیه و تولید می شود و زوج های جوان از طریق شماره پیامک ۱۰۰۰۰۵۴۵ ما را به مراسم جشن خود دعوت می کنند.

مصاحبه صمیمی با خانواده عروس و داماد، تیتراژ آغاز و پایان از قسمت های مختلف این برنامه است و اجرا این برنامه را بهمن هاشمی بر عهده دارد.

برنامه زنده موسیقی محور “ساعت ۲۵” نیز همزمان با عید سعید فطر ویژه برنامه شاد و جذابی را برای مخاطبان خود بر روی آنتن می برد.

تهیه و تولید مستندی روایی ـ نمایشی از نماز عید فطر محور موضوع برنامه “جشن عاشقان” است که تهیه‌کنندگی آن را علی شهاب الدین بر عهده دارد و مدت زمان آن۳۰ دقیقه است. موضوع این مستند شخصیت نوجوانی است که برای اولین بار روزه گرفته است و پس از یک ماه روزه داری قصد شرکت در نماز عید فطر را به همراه دوستانش دارد و حضور پرشکوه روزه داران در نماز عید فطر برای این نوجوان همراه با حس خاصی است.

همچنین برنامه زنده “رنگین کمان” ویژه کودکان و نوجوانان در روز عید ویژه برنامه متنوعی و شادی را روی آنتن می‌برد. در این ویژه برنامه دختر خانم های روزه اولی به برنامه دعوت می شوند. دکور و محتوای برنامه نیز متناسب با عید فطر طراحی می شود. آیتم دیگر “رنگین کمان” میان برنامه ای از داستان گویی رضا رهگذر همراه با تصویرگری خواهد بود.

برنامه تولیدی “بچه ها بیاین تماشا” نیز متناسب با عید روزه داران برای خردسالان تهیه و تولید شده است. در این ویژه برنامه مارال حاجی زاده به عنوان بازیگر میهمان در نقش خانم محمدی حضور پیدا می کند.

*** شبکه قرآن و معارف سیما

ویژه برنامه “ضیافت” کاری از گروه اجتماعی و برنامه های مستند شبکه قرآن و معارف سیما در دو بخش روز عید سعید فطر و فردای آن با دعوت از میهمانان و کارشناسان ویژه مذهبی به صورت زنده و مستقیم از ساعت ۹ به مدت۱۸۰ دقیقه به روی آنتن خواهد رفت.

پخش زنده و مستقیم خطبه ها و نماز عید سعید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی و پخش برنامه های “عید عاشقی”، “ماه نو” و میان برنامه های متنوع از دیگر تدارک ویژه شبکه برای این ایام است.

*** شبکه آموزش

“رادیو هفت” ویژه برنامه ‌عید فطر خود را با حضور رضا صادقی و گوهر خیراندیش به روی آنتن می‌برد. رضا صادقی در ویژه برنامه‌ عید فطر “رادیو هفت” که پنجشنبه ۱۷مرداد از ساعت۲۳پخش می‌شود، تعدادی از کارهای خود را اجرا می‌کند. همچنین مهمانان دیگری نظیر فرشاد جمالی (خواننده) در این ویژه برنامه حضور خواهند داشت.

طنز “قند پهلو” همزمان با عید سعید فطر وارد مرحله نهایی می شود و طنزپردار برتر سری اول جنگ ادبی “قند پهلو” جمعه ۱۸مرداد همزمان با عید سعید فطر معرفی و مفتخر به دریافت کله قند زرین می شوند.

همچنین به مناسبت عید سعید فطر شنبه ۱۹مرداد جنگ ادبی “قند پهلو” گزیده هایی از برنامه را به همراه پشت صحنه برنامه و نظرات مخاطبان روی آنتن می برد.

جنگ “قند پهلو” هر شب ساعت۲۱:۴۵دقیقه به تهیه کنندگی و کارگردانی امیر قمیشی و اجرای رضا رفیع از شبکه آموزش سیما پخش می شود و تکرار آن روز بعد ساعت۱۱:۲۵دقیقه به روی آنتن می رود.

منبع:مهر

پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۴
کد خبر : 48209
بازدیدها: 258

پاسخی بگذارید »