چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ویژه برنامه‌ رادیو ایران برای شهادت امیرالمومنین

danesheroz1 مرداد ۸, ۱۳۹۲ ۰
ویژه برنامه‌ رادیو ایران برای شهادت امیرالمومنین

دانش روز: “ساده مثل صبح”، “به رسم باران”، “محراب عشق”، “از محراب تا معراج”، “روضه مجلسی” و “در همین حوالی” ویژه برنامه‌های سالروز شهادت حضرت علی (ع) در رادیو ایران هستند

به گزارش دانش روز، در برنامه “ساده مثل صبح” رادیو ایران که از ساعت ۶:۴۵ امروز صبح سه شنبه هشتم مرداد پخش شد، دکتر کوشکی در خصوص روز قدس روز همدلی مسلمانان جهان در مقابله با جنایتکاران صهیونیست صحبت کرد.

در “به رسم باران” کاری از گروه خانواده نیز با حضور کارشناسانی همچون حجت السلام اسدالله طاهر رضی و سید حمید رضا محتشمی (کارشناس مهارت‌های زندگی) و حامیان ایتام به حمایت و دستگیری از یتیمان تاکید می‌شود. ثواب کمک کردن، اینکه هیچ کاری در این دنیا بی نتیجه نیست و گفتگو با چند بچه یتیم و حامیان آنها و اشاره به برکات این کار از دیگر بخش‌های این برنامه است.

“به رسم باران” از ساعت ۹ صبح با سردبیری سمانه حیدرزاده، گویندگی مهدی طهماسبی و مهری قله ریز، آیتم سازی گلریز وکیلی و تهیه کنندگی محمد طارمی پخش می‌شود.

همچنین “محراب عشق” کاری از گروه فرهنگ رادیو ایران به سردبیری ریحانه یزدان دوست به بازخوانی اشعار سروده شده شاعران معاصر در مرثیه حضرت علی (ع) می‌پردازد. این برنامه از ساعت ۸:۴۵ صبح پخش می‌شود.

گروه اندیشه رادیو ایران نیز همزمان با فرا رسیدن شهادت حضرت علی (ع) برای ایجاد فضایی معنوی برنامه “از محراب تا معراج” را روانه آنتن می‌کند. این برنامه که رویکردی اطلاع رسانی دارد، آیات قرآنی منتسب به حضرت علی(ع) را از نگاه موحد کارشناس مذهبی مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهد. حسین معصومی سردبیر و تهیه کننده، محمد محمد نصرآبادی کارشناس مجری و مهدی طهماسبی گوینده این برنامه هستند که از ساعت ۱۰:۳۰ پخش می‌شود.

ساعت ۱۲:۰۰ ظهر در “روضه مجلسی” رادیو ایران هم به مناسبت شهادت حضرت علی (ع) روضه‌هایی پخش می‌شود. فعالیت‌های انسان دوستانه موسسه خیریه مهرانه نیز در در قالب یک گزارش مستند تقدیم علاقمندان می‌شود.

در ایام سوگواری شهادت حضرت علی (ع) برنامه “در همین حوالی” که کاری از گروه خانواده رادیو ایران است، به منظور آگاهی بیشتر شنوندگان با فعالیت‌های خیرخواهانه مردم، با گذری بر موسسه خیریه مهرانه، فعالیت‌های بشردوستانه این نهاد برای کمک به مبتلایان به بیماری سرطان را از نگاه مهندس وثوق رییس هیات امنای موسسه این نهاد، سیما اربابی خیر و نیکوکار و کریمیان متخصص و جراح عمومی مورد بررسی قرار می‌دهد.

این برنامه با سردبیری، تهیه کنندگی و گزارشگری سمانه حیدرزاده از ساعت ۱۶:۴۵ پخش می‌شود.

منبع:مهر

سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۷
کد خبر : 44205
بازدیدها: 346

پاسخی بگذارید »