یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ویژه‌ برنامه‌ های رادیو کتاب برای ماه مبارک رمضان

danesheroz1 تیر ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
ویژه‌ برنامه‌ های رادیو کتاب برای ماه مبارک رمضان

دانش روز: رادیو کتاب در ایام ماه مبارک رمضان ویژه برنامه‌هایی مرتبط با این ایام را در جدول پخش برنامه‌های خود قرار داد

به گزارش دانش روز، رادیو کتاب در ایام ماه مبارک رمضان ویژه‌ برنامه‌هایی را روی آنتن خواهد بود که برنامه «خدا می‌گوید» عنوان یکی از آن‌هاست. این برنامه در ۴ زمان مختلف پخش خواهد شد و در هر قسمت از آن، یک حزب از ترجمه قرآن کریم برای تاکید بر توجه به مفاهیم و ترجمه این کتاب آسمانی، قرائت می‌شود. این برنامه در ساعات ۱۸:۴۵، ۲۱:۰۰، ۲۲:۴۵ و ۰۰:۴۵ به مدت ۱۵ دقیقه روی آنتن رادیو کتاب می‌رود.

برنامه کتاب زندگی (ویژه نمایشگاه قرآن) دیگر برنامه‌ای است که در این ایام از این شبکه رادیویی پخش خواهد شد. این برنامه که به صورت زنده از نمایشگاه قرآن تهران پخش می‌شود، به معرفی ناشران و مولفانی که در نمایشگاه حضور دارند، می‌پردازد. این برنامه ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۳۰دقیقه پخش می‌شود.

برنامه سفره رمضان برای معرفی و شرح کتب مرتبط با ماه رمضان هم هر روز از ساعت ۲۰:۱۵ به مدت ۴۵ دقیقه از این شبکه رادیویی پخش خواهد شد. برنامه کتاب سخن نیز برای معرفی کتاب‌هایی که بر اساس یک سخنرانی گرد آمده و تدوین شده اند،‌ روی آنتن رادیو کتاب خواهد رفت. برنامه کتاب سخن در ایام ماه مبارک رمضان هر روز از ساعت ۲۲:۳۰ به مدت ۱۵ دقیقه پخش می‌شود.

اسامی دیگر ویژه‌برنامه‌های رادیو کتاب در ایام ماه مبارک رمضان به این ترتیب است:

برنامه نقطه آغاز: در این برنامه کارشناس مطالعه و کتابخوانی به معرفی و آموزش شیوه‌ها و روش‌های مطالعه و همچنین بهبود فرهنگ مطالعه می‌پردازد. این برنامه ساعت ۰۰:۳۰ به مدت ۱۰ دقیقه از رادیو پخش می‌شود.

برنامه می‌خوانمت تا سپیده: این برنامه به کارشناسی آقای فیضی و تنظیم کنندگی آقای حسن‌زاده در لحظات سحر گاهی پخش می‌شود و به معرفی و شرح کتب مرتبط با دعای سحر، دعای ابوحمزه ثمالی و دعای افتتاح می‌پردازد. می خوانمت تا سپیده هر روز از ساعت ۰۱:۰۰ به مدت ۱ ساعت روی آنتن می‌رود.

برنامه ترتیل ۶ قاری: در این برنامه هم تلاوت یک جزء ترتیل قرآن کریم با صدای ۶ قاری بین المللی کشورمان توسط رادیو قرآن تولید و آماده پخش شده است که برای اولین بار از رادیو کتاب پخش خواهد شد. این برنامه در این ماه، هر شب از ساعت ۲۳ تا ۲۴ پخش می‌شود.

برنامه‌های دیباچه، کودکانه با کتاب و هزار برگ زرین در ایام رمضان به صورت ویژه و با رویکرد این ماه تولید و از رادیو کتاب در موج fm ردیف ۸۹.۵ مگاهرتز پخش می‌شود.

منبع:مهر

شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۶
کد خبر : 37128
بازدیدها: 184

پاسخی بگذارید »