پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ویندوز ۸.۱ رسماً منتشر شد

danesheroz1 مهر ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
ویندوز ۸.۱ رسماً منتشر شد

دانش روز: مایکروسافت چندین اپلیکیشن خودش را در ویندوز ۸٫۱ آپدیت کرده است

به گزارش دانش روز، مایکروسافت مدتی پیش ویندوز ۸٫۱ را معرفی کرد تا بعضی کمبودهای ویندوز ۸ مانند دکمه استارت و بوت به دسکتاپ را جبران کند و حالا این نسخه از ویندوز رسماً منتشر شده آماده دانلود و نصب است.

کاربرانی که از نسخه‌‌‌های اریجینال و قانونی ویندوز ۸ استفاده می‌کنند از امروز اعلانی را از ویندوز استور مشاهده می‌کنند تا بتوانند ویندوز خود را به نسخه ۸٫۱ ارتقا دهند. مایکروسافت در این آپدیت ویژگی‌ها و بهینه‌سازی‌های زیادی را اضافه کرده است. افزوده شدن دکمه استارت، موتور جستجوی بینگ، همگام‌سازی با اسکای‌درایو و بعضی تغییرات ظاهری منوی استارت و اپلیکیشن‌ها از جمله این تغییرات است.
اگر در حال حاضر از ویندوز ۸ استفاده می‌کنید ارتقای آن به نسخه ۸٫۱ بدون هیچ مشکل و دردسری خواهد بود چرا که این آپدیت تمامی اپلیکیشن‌های ویندوز ۸ شما را به همراه تنظیمات و فایل‌هایتان نگاه می‌دارد اما به هر حال گرفتن یک نسخه پشتیبان برای محکم‌کاری توصیه می‌شود. اما کاربرانی که نسخه نمایشی یا Preview ویندوز ۸٫۱ را نصب دارند اگر آن را از ویندوز استور دانلود و نصب کرده باشند مشکل کمتری دارند و تنها لازم است اپلیکیشن‌ها را دوباره نصب کنند اما اگر آن را با فایل ایمیج ISO نصب کرده باشید دچار مشکل لایسنس خواهید شد. بهترین راه این است که اگر ویندوز ۸ اریجینال را از قبل در اختیار دارید آن پیش از نصب ویندوز ۸٫۱ رسمی مجدداً نصب کنید.
مایکروسافت همچنین چندین اپلیکیشن خودش را در ویندوز ۸٫۱ آپدیت کرده است پس منتظر تغییرات زیادی باشید. کاربران ویندوز آر.تی هم از امروز می‌توانند نسخه ۸٫۱ این ویندوز را روی تبلت خودشان نصب کنند و از امکانات جدید آن استفاده کنند.

منبع:ایمنا

جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۲
کد خبر : 67925
بازدیدها: 179

پاسخی بگذارید »