پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ویندوز ۶۴ بیتی یا ۳۲ بیتی؟

danesheroz2 خرداد ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
ویندوز ۶۴ بیتی یا ۳۲ بیتی؟

دانش روز: در این گزارش شما را با تفاوت های ویندوزهای ۶۴ بیتی و ۳۲ بیتی آشنا می کنیم

به گزارش گروه علمی دانش روز، یکی از بارزترین تفاوت های ویندوزهای ۶۴ بیتی نسبت به نوع ۳۲ بیتی آن این است که در ویندوزهای ۶۴ بیتی می توانید حجم بیشتری از اطلاعات را پردازش کنید تا بتوانید کارهای سنگینی را انجام دهید.
میزان رم مورد نیاز:
 اگر  یک سیستم ۳۲ بیتی دارید می توانید از رم ۴ گیگا بایت استفاده کنید که البته این مقدار هیچ وقت در ویندوز XP استفاده نمی شود.
 اما دانستن این نکته نیز جالب است که در سیستم ۶۴ بیتی هیچ محدودیتی برای استفاده از رم وجود ندارد.
 ویندوز من ۶۴ بیتی است یا ۳۲ بیتی؟
ویندوز های قدیمی تر از XP حتما ۳۲ بیتی هستند اما اگر از ویندوز XP ویندوز سرور استفاده می کنید می توانید  از منوی START گزینه RUN  را انتخاب کنید و در کادر مربوط عبارت DXDIAG.را تایپ کنید در پنجره باز شده و  در مقابل عبارت operating system میزان ۶۴ یا ۳۲ بیتی بودن سیستم شما نوشته شده است.
 در مورد ویندوز۷ می توانید با کلیک راست روی my computer و انتخاب گزینه properties در قسمت system type ، ۳۲ یا ۶۴ بیتی بودن ویندوز خود را مشخص کنید.
آیا درایو مناسب برای ویندوز ۶۴ بیتی را دارم؟
بهترین کار برای اینکه متوجه شوید درایو مورد نظر را دارید یا نه استفاده از سایت سازنده قطعه سخت افزاری استT همچنین شرکت مایکروسافت برنامه بسیار کوچک برای ویندوز ۷ با عنوان windows7 upgrade advisor را معرفی کرده است که می توانید با دانلود آن را سایت مایکروسافت متوجه شوید که آیا کامپیوتر شما برای نصب ویندوز ۶۴ بیتی شرایط لازم را دارد یا نه!
سرعت اجرای برنامه ها در ویندوز ۶۴ بیتی یا ۳۲ بیتی؟
به طور کلی سرعت اجرای برنامه های ۳۲ بیتی در ویندوز ۶۴ بیتی کمتر است چرا که از یک برنامه واسط به نام wow64 استفاده می کنید اما با داشتن  یک رم بالا سرعت شما هم بیشتر می شود.
 آیا برنامه های ۳۲ بیتی در ویندوز ۶۴ بیتی اجرا میشود؟
پاسخ این سوال مثبت است چرا که نرم افزار wow64 این کار را برای شما انجام می دهد wow64  یک نرم افزار شبیه ساز است که برنامه های ۲ بیتی را اگر دارای فاکتورهای مورد نیاز wow64 باشند در ویندوز ۶۴ بیت هم اجرا می کند.

شما می توانید سوالات خود را در این قسمت مطرح کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۸
کد خبر : 28736
بازدیدها: 212

پاسخی بگذارید »