جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ولایت و حکومت

danesheroz اسفند ۸, ۱۳۹۱ ۰

ناشر: موسسه ایمان جهادی

کتاب «ولایت و حکومت» برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری درباره ولایت و حکومت از سوی موسسه ایمان جهادی منتشر شد.

این کتاب شامل مجموعه بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با موضوع ولایت و حکومت است که از سال ۱۳۵۳ تا ۱۳۹۰ از سوی ایشان ایراد شده است.

بخش اول کتاب شامل سخنرانی‌های پیوسته‌ای است که در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۵۳ ایراد شده و «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» نام دارد و شامل مباحثی درباره ولایت و حکومت است.

بخش دوم کتاب شامل خطبه‌های نماز جمعه ایشان در دوران ریاست جمهوری در سال‌های ۶۲، ۶۳ و ۶۶ و بخش سوم هم بعضی سخنرانی‌های پراکنده در دوران ریاست جهوری و رهبری ایشان است.

کتاب «ولایت و حکومت» دربرگیرنده فصولی با عناوین بعثت و نبوت، ولایت الهی، اولی الامر، طاغوت، حکومت الهی، حاکم اسلامی، جریان ولایت در دوران غیبت، مهدویت و پروردگارا، است.

فرازی از سخنان مقام معظم رهبری را که در این کتاب آمده است، باهم می‌خوانیم:

چگونه پیغمر انسان‌ها را می‌سازد: مدرسه درست می‌کند؟ مکتب فلسفی درست می‌کند؟ صومعه و جایگاه عبادت، درست می‌کند؟ نه؛ پیغمبر برای ساختن انسان، کارخانه انسان‌سازی درست می‌کند. پیغمبر ترجیح می‌دهد که ۱۰ سال، ۲۰ سال، دیرتر موفق بشود؛ اما آنچه می‌سازد، یک انسان و دو انسان و بیست تا انسان نباشد؛ کارخانه انسان سازی درست کند که به طور خودکار، انسان کاملِ پیغمبرپسند تحویل بدهد. پس پیغمبر برای ساختن انسان‌ها و به قوام آوردن مایه انسان، از کارخانه انسان‌سازی استفاده می‌کند. کارخانه انسان‌سازی چیست؟ کارخانه انسان سازی، جامعه و نظام اسلامی است (۱۹/۰۷/۱۳۵۳).

کتاب ۳۸۸ صفحه‌ای «ولایت و حکومت» که تیرماه امسال در ۳۰۰۰ نسخه و با بهای ۱۵ هزار تومان منتشر شده بود، تا ماه جاری دو بار دیگر در همین تعداد نسخه تجدید چاپ شده است.

سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۹:۵۷
کد خبر : 8076
بازدیدها: 204

پاسخی بگذارید »