پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ولایتی در جمع روسای تشکل‌های اقتصادی کشور

danesheroz اردیبهشت ۷, ۱۳۹۲ ۰
ولایتی در جمع روسای تشکل‌های اقتصادی کشور

عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان گفت: هیچ مسئله‌ای در صحنه بین‌المللی وجود ندارد که بدون دخالت کشورمان حل و فصل شود و این نشاندهنده قدرت بالای سیاسی ایران است

به نقل از باشگاه خبرنگاران؛  “علی‌اکبر ولایتی” عضو  ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان در جمع روسای تشکل‌های اقتصادی کشورمان با ارائه بیوگرافی خود  اظهار داشت: بنده در چهارم تیر ۱۳۲۴ و در رستم‌آباد شمیران به دنیا آمدم؛ در سال ۴۳ در کنکور سراسری رتبه ۴۹ را به دست آوردم و پزشکی تهران را انتخاب کردم و تخصص‌ام را در خدمت دکتر محمد قریب دیدم.

وی ادامه داد: علت اینکه اطفال را انتخاب کردم این بود که استادم دکتر قریب باشد؛ بنده استاد تمام و استاد ممتاز دانشگاه شهید بهشتی با پایه ۲۹ هستم و ۱۲۰ مقاله و ۱۵۰ کتاب نوشته‌ام.

ولایتی با بیان اینکه ۱۶ سال در سنگر وزارت امور خارجه فعالیت‌ کرده‌ام،  افزود: در روزگار بسیار حساس و اداره دیپلماسی چند جنگ و دیپلماسی مذاکرات صلح با همکاری افرادی چون آقای شمس که در مذاکرات ۵۹۸ بسیار کمک کردند این روزها سپری شد.

عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان تصریح کرد:‌ بعد از ۲۰۰ سال جنگی که بر کشورمان تحمیل شد چیزی از ایران جدا نشد و ۸ سال جنگ نیز با تلاش و فداکاری‌های مردم مدیریت شد. در جنگ تحمیلی مردم از هر صنفی کمک کردند و این افتخار برای ما وجود دارد که توانستیم با حمایت و صبر مردم در حالی که حدود ۶۰ هزار نفر اسیر داشتیم ۲ سال مذاکرات را ایستادگی کنیم تا قرارداد ۷۵ معتبر بماند و نیمی از اروندرود نیز برای ما باقی بماند؛ البته این مسئله افتخار بزرگی برای جمهوری اسلامی است چرا که با رهبری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری صورت گرفت.

وی گفت: در موضوع شرکت‌های ساختمانی و کارهایی که بخش خصوصی انجام می‌دهد به عنوان موفق‌ترین و کارآمدترین مجموعه کارهای زیربنایی و ایجاد کننده شغل که به دست مردم می‌تواند ایجاد شود یک عدد حداقلی ۳۰۰ شغل به این رشته متصل است و تعداد افرادی که در مجموعه ساختمان‌سازی قرار می‌گیرند بسیار قابل توجه هستند.

ولایتی با بیان اینکه کار دولت نظارت است و نباید در کارهای سازندگی مباشرت داشته باشد، ادامه داد:‌ ما در مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با اصل ۴۴ که بسیار تعیین کننده است، شاهد زحمات زیادی بودیم و هزاران نفر ساعت کار انجام شد تا به تفسیر اصل ۴۴ رسیدیم.

عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان تاکید کرد: با توجه به چشم‌انداز ۲۰ ساله قرار است که ما در سال ۱۴۰۴ در حوزه‌های مختلف نفر اول شویم.

وی به اعداد و ارقام تعداد مقالات تولید شده در قبل و بعد انقلاب اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب تعداد مقالات معتبر کمتر ۱۰۰۰ عدد بود اما امروز به ۳۴ هزار مقاله رسیده که ما را به رتبه اول در منطقه رسانده است.

ولایتی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در حوزه سیاسی بدون تردید حرف اول را می‌زند، ادامه داد: هیچ مسئله‌ای در منطقه وجود ندارد که بدون دخالت کشورمان حل و فصل شود و این نشاندهنده قدرت بالای سیاسی ایران است.

عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان با بیان اینکه کشورمان ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد، اظهار داشت: در حوزه اقتصادی نیز با تدبیر می‌توانیم عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به لحاظ انسانی دارای ظرفیت بالایی است، گفت: پیشرفت‌های خوبی در کشورمان صورت گرفته است به طوری که ما شاهدیم مردم در ایران خواهان پیشرفت هستند موضوعی که در جوامع دیگر کمتر به چشم می‌خورد.

وی افزود: ما از معدود کشوهایی هستیم که در اطراف مرزهایمان ۱۵ کشور دیگر وجود دارد لذا می‌توانیم از این فرصت به بهترین نحو استفاده کنیم و با بهره‌گیری از حق ترانزیت وابستگی خود را کاهش دهیم.

دبیرکل مجمع بیداری اسلامی با اشاره با اینکه ما اگر بتوانیم انرژی گاز را در جهان ادراه کنیم به سلطان گاز در دنیا تبدیل خواهیم شد، اظهار داشت: متاسفانه عدم حمایت از کارهای زیر ساختی از سوی دولت لطمه‌های شایانی را به وضعیت اقتصادی کشور وارد کرده است که امیدورایم این موضوع در دولت یازدهم برطرف شود.

ولایتی تصریح کرد: اگر ایران بتواند به مانند گذشته صادارات را به همان خدمات قبل به کشورهای جهان انجام دهد به طور حتم ما در جهان حرف بسیاری برای گفتن خواهیم داشت.

ولایتی با بیان اینکه ایجاد ثبات در قیمت‌ها در شرایط فعلی الزامی است، اظهار داشت: تحریم‌ها را می توان تدبیر کرد لذا نباید گذاشت مردم از سرمایه‌گذاری در بخش‌های تولیدی نا امید شوند.

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال یکی از حضار درباره سیاست خود در قبال بخش خصوصی در دولت آینده گفت: بر این اعتقادم که هم در کمیسیون‌های مجلس کاری برای افزایش کارایی بخش خصوصی تاکید شود و هم در دولتی که تشکیل می‌دهیم باور دارم که باید با اتکا به خرد جمعی و به صورت کارشناسی شده در راستای منافع مردم کار کرد.

ولایتی اظهار داشت: باید مطابق برنامه ۱۰ درصد از درآمدهای نفتی به کالاهای غیرنفتی وصل می‌شد و اگر این مسئله اجرایی می‌شد ما بسیار پیش می‌افتادیم.

وی تصریح کرد: دفاع، ‌آموزش و سلامت جزء وظایفت دولت‌ها است و نمی‌شود این بخش‌ها را به بخش خصوصی واگذار کرد در بخش سلامت می‌توان از بیمارستان‌ها کمک گرفت اما نمی‌توان کل سلامت را به آنها واگذار کرد.

عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان در پاسخ به سوالی درباره عدم توجه کافی به بودجه‌های عمرانی اظهار داشت: نباید قدرت انتقال بودجه‌های عمرانی به بخش جاری در اختیار دستگاه‌ها گذاشته شود و طبیعتا دستگاه‌ها حقوق و مزایای کارکنان خود را می‌پردازند و بخش عمرانی دراین میان مظلوم واقع می‌شود؛ کاهش تعداد کارمندان دولت نیز بسیار مهم است اما شاهدیم که به بهانه‌های مختلف تعداد کارمندان دولت در دوره‌های مختلف اضافه شده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برنامه شما برای حوزه هسته‌ای و شیوه لغو تحریم‌های اقتصادی چیست؟ اظهار داشت: برنامه هسته‌ای قابل حل است بدون اینکه ما فناوری هسته‌ای را از دست بدهیم؛ می‌توان تحریم‌ها را با وجود داشتن برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز حل کرد.

ولایتی با بیان اینکه حل و فصل کردن تحریم‌ها و داشتن برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز بدون گرفتن قطعنامه نیز قابل حل کردن است، ادامه داد: در دو طرف طیف افراط و تفریط وجود دارد یک طرف می‌گوید برنامه هسته‌ای را قطع کنید که قطعنامه نگیرید طرف دیگر هم می‌گوید قطعنامه کاغذپاره‌ای بیش نیست. عرصه بین المللی زبانی دارد و اگر به زبان آن آشنا نباشیم طرفین حرف یکدیگر را نمی‌فهمند.

عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان با بیان اینکه در قضیه کمیسیون حقوق بشر کشورمان بعد از جنگ ۲ بارتوانست آمریکا را شکست دهد گفت: همه صاحبان حق وتو در شورای امنیت طرفدار عراق بودند و به آنها سلاح می‌دادند و ما با همین شورای امنیت در سازمان ملل به تصویب رساندیم که صدام متجاوز است، مگر آمریکایی‌ها اطلاعات هوایی به عراق نمی‌دادند مگر روس‌ها تاک و فرانسوی‌ها موشک و انگلیسی‌ها توپ‌های دورزن به عراق نمی‌دادند.

ولایتی با بیان اینکه هلند و آلمان هم مواد شیمیایی برای ساخت سلاح شیمیایی در اختیار صدام قرار می‌دادند ادامه داد: ما می‌خواستیم مجروحان شیمیایی را به بیمارستان‌های اروپایی ببریم برای اینکه هم آنها را درمان کنیم و هم سند جمع کنیم اما آنان از پذیرش بیماران خودداری می‌کردند البته ما این کار را کردیم و آنان محکوم هم شدند پس می‌شود کار بین المللی کرد و به زبان بین‌المللی سخن گفت.

عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان با بیان اینکه کار بین المللی کار می‌خواهد اظهار داشت: تکنولوژی هسته‌ای یکی از دستاوردهای بزرگ ما است و آنهایی که اسان طلب هستند می‌گویند این تکنولوژی را رها کنید.

وی با بیان اینکه با کار بین‌المللی آشنا هستم گفت: می‌توان تحریم‌ها را برداشت و کشور را نیز با تدبیر بسیار بهتر از آنچه که امروز به نظر می‌رسد، اداره کرد.

ولایتی در پاسخ به اینکه برای مدیریت میادین مشترک نفت و گاز به خصوص در عسلویه چه برنامه‌هایی دارد، اظهار داشت: زمانی کلینتون قانونی را به تصویب رسانده بود که هر کمپانی که بیش از ۲۰ میلیون دلار در نفت و گاز با کشورمان سرمایه‌گذاری کند مورد تحریم اروپا قرار می‌گیرد در همان زمان ما با دیپلماسی با توتال فرانسه قرارداد بستیم.

عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان تصریح کرد: هر کاری در دنیا راه دارد و ما تحریم‌ها را در گذشته هم داشتیم و توانستیم آنرا بشکنیم بنابراین در عسلویه می‌توانیم کاری کنیم که ۵۰ درصد سهم خودمان را برداریم.

ولایتی با بیان اینکه امنیت ملی ما بستگی به روابط خوب با همسایگان دارد، گفت: باید تنش‌زدایی با همسایگان جزء اولویت‌های درجه یک سیاست خارجی باشد و ما این کار را در گذشته کردیم و آثار آن را هم دیدیم.

عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان گفت: نگه داشتن همسایه در حالت آرامش و دور از تنش باید جزء اصول سیاست خارجه باشد چرا که همسایه متعدد داشتن هم تهدید است هم فرصت.

وی با بیان اینکه کشورمان دارای ۱۵ همسایه است ادامه داد: تهدید این مسئله از این جهت است که ما باید ۱۵ نوع دیپلماسی داشته باشیم تا تنش ایجاد نشود چرا که همسایه‌داری کار سختی است و اگر درست همسایه‌داری کنیم فرصت خوبی برای ما محسوب می‌شود.

ولایتی در پاسخ به اینکه چه برنامه مدونی برای بخش خصوصی دارد، اظهار داشت: ما اصلا کمبود برنامه نداریم و تا دلتان بخواهد برنامه داریم که همه آنها با دقت کارشناسی تنظیم شده البته برخی نواقص‌اش را می‌توان اصلاح کرد.

عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان با بیان اینکه آنچه کم داریم یک عزم، تصمیم، اراده و استفاده از خرد جمعی برای اداره کشور است، ادامه داد: کشور ما دارای ظرفیت بالای نیروی انسانی است و چنین ملت یکپارچه‌ای در دنیا به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد.

ولایتی با بیان اینکه مهمترین سرمایه کشورمان مردم‌ هستند،‌ افزود: باید عزم راسخی برای اجرای قانون داشته باشیم و از آن عدول نکنیم؛ همچنین باید برنامه ‌های زمین مانده کشور از جمله ترانزیت شمال به جنوب اجرایی شود چرا که در صورت اجرای دقیق آن کار و درآمد خوبی برای کشورمان ایجاد خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ایجاد حماسه اقتصادی بدون توجه به حماسه سیاسی امکان‌پذیر است یا خیر؟ گفت: به تعبیر بنده حتما چنین مسئله‌ای امکان‌پذیر نیست البته یک بخش از حماسه سیاسی انتخابات با حضور حداکثری مردم برای انتخاب دولتی توانمند و لایق است تا بتواند کشور را درست مدیریت کند.

ولایتی اضافه کرد: بخش دیگر این مسئله منطقه‌ای و بین‌المللی است و بدون آن امکان اینکه بتوانیم اقتصاد را درست کنیم امکان‌پذیر نیست؛ زمینه‌های انجام کارهای اقتصادی آماده است اما نیاز به حماسه دارد و حماسه به معنای عملی با قوت و شور است.

شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۴
کد خبر : 13162
بازدیدها: 245

پاسخی بگذارید »