چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام /روز اکرام

danesheroz1 مرداد ۲, ۱۳۹۲ ۰
ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام /روز اکرام

دانش روز: صدای هلهله‌ای به گوش می‌رسد


ای مولود خجسته رمضان! ای بدر تمام ماه خدا! تو تنهاترین فرزند رمضانی و آسمان، در پیشگاه کرم و بخشش تو، با این همه ابرهای باران زایش، گمشده ای غریب بیش نیست.

رسول رحمت، تو را بر شانه های خویش سوار می کرد و بر تو مباهات می نمود. تو ادامه محمد (ص) و کرانه علی (ع) هستی. تو امام مایی و ما مُرید و دلداده تو. و اینک در بهار شکفتن تو، در فصل خدا، بر خود از رهبری تو می بالیم و بر نامت که زینت همه خوبی ها و نیکی هاست، افتخار می کنیم.

پیشواى دوم جهان تشیع که نخستین میوه پیوند فرخنده على (ع) با دختر گرامى پیامبر اسلام (ص) بود، در نیمه ماه رمضان سال سوم هجرت در شهر مدینه دیده به جهان گشود.

صدای تسبیح؛ صدای شور و نشاط عرشیان. نوری متولد می‌شود که از عرش تا فرش را می‌گسترد و جلوه حضور این نور آسمانی، در خاندان وحی رخ می‌نماید.

آری، امشب خانه علی(ع) و فاطمه(س) غرق در شادی تولد نخستین فرزند است. امشب تجلی حسن ازلی است که در چهره دلگشای چهارمین معصوم، حسن بن علی(ع) نمایان می‌شود و با آمدنش، جان‌ها را صفایی دیگر می‌بخشد.

مقدمت  مبارک

 اکرام

اکرام در فرهنگ به معنی نکو داشتن،احسان کردن،گرامی داشتن و خوشرفتاری کردن است. این نام به استناد آیه شریفه :

 کلا بل لا تکرمون الیتیم « فجر آیه ۱۷ » تعیین شده است. در واژه اکرام رعایت عزت نفس و کرامت انسانی افراد به خوبی لحاظ شده است.

 طرح اکرام (کمک به ایتام) :

طرح اکرام برنامه ای انسان دوستانه است که برای یاری وحمایت کودکان بی سرپرست طراحی شده و به اجرا درآمده است براساس این طرح هر فرد حقیقی یا حقوقی کفالت مادی و معنوی یک یا چند نفر از ایتام واجد شرایط، فرزندان یتیم بی سرپرست دختر (تازمان ازدواج) و پسر (زیر ۱۸ سال سن) مورد حمایت مادی و معنوی حامیان خیًر که آمادگی خود را جهت رسیدگی و معاضدت ایتام اعلام نموده اند ، قرار می گیرند.

 ایتام تحت پوشش :

یتیم به آن انسانی می گویند که یا به خاطر مرگ پدر از نوازش و محبت پــدرانه محروم شده یا به سبب مرگ مـادر از آغــوش عاشقانه مادرانه بی بهره گشته یا هر دو منبع لطف و فیض و عشق و محبت را از دست داده است و دارای شرایط سنی مقرر باشد.

 حامی :

حامی فردی است که به طرح اکرام اطمینان کرده و آرامش دل خویش را در کنار فرزندی یتیم یافته است و ورودش به طرح اکرام به منظور داشتن سهمی در سبد هزینه های سنگین زندگی یتیمی است که سایه پدری و بعضاً سایه والدین رادربالای سرخود حس نمی کنند و سایبانی برای خود نمی بیند تا خستگی روزگار و گرمای جانکاه زندگی را در زیر سایه آن از تن خود بزدایند .

روش حمایت از ایتام

*   در این طرح حامی با تقبل حمایت مادی و معنوی یک یا چند فرزند یتیم ، ماهیانه حداقل ۲۰۰.۰۰۰ ریال  را به مدت حداقل یکسال به شماره حساب اعلامی جهت واریز به حساب یتیم تحت حمایت مورد نظر واریز می نماید.

*   در صورت تمایل و توانمندی حامیان معزز ، واریز مساعدت بیش از این مبلغ نیز امکانپذیر بوده و در صورت تشریح وضعیت ایتام از سوی کمیته امداد امام خمینی ( ره ) ، حامیان ارجمند می توانند در ابعاد مختلف زندگی یتیم راهگشا باشند.

*   همکاری و تعامل حامیان طرح اکرام بصورت تعهد یکساله بوده  و پس از یکسال در صورت تمایل می توانند تا زمان تحت پوشش بودن فرزند یتیم ، حمایت خود را استمرار بخشند .

چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۲۹
کد خبر : 41810
بازدیدها: 283

پاسخی بگذارید »