چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وقتی پنجره های قطار با مسافران سخن می گویند

danesheroz1 تیر ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
وقتی پنجره های قطار با مسافران سخن می گویند

دانش روز: یک شرکت تبلیغاتی آلمانی با استفاده از فناوری که از آن با عنوان ساختار استخوانی یاد کرده، تبلیغات را تنها با تکیه دادن سر مسافر به شیشه وارد سر آنها می کند و تاکنون نمونه های اولیه موجب شگفتی و لذت مسافران شده است

 

به گزارش دانش روز، در هزاره سوم بی تردید همه انسانها دست کم یک شعار تبلیغاتی را که در سرشان مدام تکرار می شود را تجربه کرده اند، اما یک طرح جدید به معنای واقعی تلاش می کند که تبلیغات را با استفاده از ساختار استخوانی و انتقال صدا به گوش داخلی از طریق استخوانهای جمجمه وارد سر مخاطب خود کند.

سازمان تبلیغاتی BBDO با ترکیب این طرح و فناوری هوشمند تلاش می کند تا به افرادی که یک مسیر را به طور مشخص طی می کند این امکان را بدهد که تبلیغات را در قطار پر سر و صدا بشنوند.

این شرکت با تحت کنترل در آوردن فناوری های روز شرایطی را فراهم کرده که پنجره های قطار در سکوت با مسافران صحبت کنند.

مسافران خسته که سرشان را به پنجره تکیه می دهند وقتی که صدایی در سرشان می شنوند تعجب می کنند.

فرستنده ها در قطار مسیر مونیخ به نورث راین وستفالیا فرکانسهای بالایی به چارچوب پنجره ارسال می کنند که موجب می شود مسافران پیامهای تبیغاتی را از طریق ساختار استخوانی بشنوند.

این پیام به گوش سایر مسافران قطار نمی رسد و تنها مسافرانی آن را می شنوند که سر آنها با پنجره تماس مستقیم دارد.

این فناوری انتقال صدا درحال حاضر در برخی از هدفن ها و ابزارهای کمک به شنوایی و همچنین برخی استفاده های نظامی کاربرد دارد.

این ستاد تبلیغاتی که ایده BBDO در دوسلدورف بوده نمونه های اولیه این تبلیغات را آغاز کرده است.

یک سخنگوی این شرکت تبلیغاتی گفت: هنگام آزمایش نخستین نمونه های اولیه مسافران شگفت زده شده و از این شکل جدید تبلیغات لذت بردند و نخستین واکنشها برایمان بسیار الهام بخش بود.

درحال حاضر تصمیمی برای گسترش این نوع تبلیغات در تمام شبکه قطارهای آلمان وجود ندارد.

شرکت تبلیغاتی BBDO اعلام کرد که این فناوری می تواند برای سرگرمی و تبلیغ به کار رود تا مسافران بتوانند موسیقی گوش کنند یا اطلاعات قطار را تنها با تیکه دادن سر خود به شیشه بدست آورند.

منبع:مهر

شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۶
کد خبر : 35308
بازدیدها: 221

پاسخی بگذارید »