پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وقتی جویدن آدامس حیاتی می‌شود!

danesheroz1 شهریور ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
وقتی جویدن آدامس حیاتی می‌شود!

دانش روز: دانشمندان دریافته‌اند که جویدن آدامس همان‌طور که می‌تواند باعث خرابی دندان‌ها، تغییر شکل فک و آرواره‌ها و همین‌طور مشکلات گوارشی شود، اما می‌تواند در زمان‌ هایی برای سلامتی فرد تاثیر مثبت فراوانی داشته باشد

 به گزارش  دانش روز، براساس جدیدترین پژوهش‌ها، مصرف آدامس می‌تواند برای افرادی که در حال پرواز با هواپیماها هستند بسیار مفید باشد و مانع از گرفتگی گوش در آن‌ها شود.

گفتی است؛ گرفتگی گوش یکی از مشکلات شایع در سفرهای هوایی است که به خاطر تغییرات فشار هوای داخل کابین هواپیما با محیط خارج آن رخ می‌دهد.

بررسی‌ها نشان می‌دهند؛ براساس آمارهای بدست آمده، ۱۰ درصد از بزرگسالان و ۲۲درصد از کودکان دچار مشکلات شنوایی در حین پرواز می‌شوند.

پزشکان به این دسته از افراد توصیه می‌کنند :تا در طول پرواز آدامس بجوند، البته برای رفع مشکل گرفتگی و یا حتی ناشنوایی موقت در حین پرواز روش‌های درمان موثری وجود دارد و فرد می‌تواند با مراجعه به متخصص گوش پس از پرواز مشکل گوش خود را درمان کند.

جویدن آدامس همچنین باعث کاهش استرس و اضطراب در افرادی می‌شود که ترس از پرواز دارند، البته پزشکان توصیه می‌کنند تا افراد زیاد در جویدن آدامس زیاده‌روی نکنند زیرا می‌تواند باعث مشکلات گوارشی همانند اسهال در هواپیما شود و سفر فرد را با دردسر مواجه کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۵
کد خبر : 59361
بازدیدها: 155

پاسخی بگذارید »