دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وضعیت هوای کشور در ایام تعطیلات نوروز۹۲

danesheroz اسفند ۲۸, ۱۳۹۱ ۰
وضعیت هوای کشور در ایام تعطیلات نوروز۹۲

مدیرکل پیش‌ بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اعلام وضعیت هوای کشور در روزهای ابتدایی ایام تعطیلات نوروز را تشریح کرد

عبدالرضا امیدوارشهری ، از ورود ۳ سامانه جدید بارشی طی روزهای آینده به کشور خبر داد و افزود: در دو روز باقی مانده از سال جاری و همچنین در روزهای ابتدایی سال جدید، خوشبختانه ۳ سامانه بارشی وارد جو کشور می شوند.

مدیرکل پیش ‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: یکی از این سامانه‌ های بارشی از روز گذشته و از غرب کشور وارد شده است که بر این اساس، آسمان مناطق مختلف شمال غرب، غرب، جنوب غرب، شمال، تهران، مرکز، شمال شرق، شرق و دامنه‌های زاگرس مرکزی طی روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه تحت تأثیر این سامانه قرار می‌ گیرند.

وی در ادامه همچنین با اعلام اینکه فعالیت سامانه مذکور به صورت بارش باران، وزش باد، کاهش دما در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف و در برخی نقاط با ریزش تگرگ موقتی همراه است، خاطرنشان کرد: پیش‌ بینی می‌ شود که در این مدت در مناطقی که اعلام شد دمای هوا بین ۵ تا ۱۵ درجه کاهش یابد.

امیدوار شهری تأکید کرد: بیشترین فعالیت بارشی این سامانه در شمال و شمال شرق کشور خواهد بود و سامانه روز چهارشنبه از شرق کشور خارج خواهد شد.

پیش بینی وضعیت هوای کشور در روزهای ابتدای سال ۹۲

مدیرکل پیش ‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به پیش بینی وضعیت هوای کشور در روزهای ابتدای سال ۹۲ اظهار داشت: همچنین سامانه دوم از روز پنج‌‌شنبه اول فروردین ۹۲ از غرب کشور وارد می ‌شود و طی روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه ابتدا در نوار غربی و سپس در نوار مرکزی و در نهایت در نوار شرقی فعال می‌ شود.

به گفته وی، بیشترین فعالیت بارشی این سامانه در نوار جنوبی کشور خواهد بود و این سامانه از عصر شنبه از جنوب شرق خارج می شود.

امیدوار شهری در ادامه افزود: همچنین از عصر دوشنبه و طی روز سه شنبه در گذرگاه ‌های کوهستانی استان های اردبیل، گیلان، مازندران، ارتفاعات تهران و البرز و سپس طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در استان های سمنان، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی به سبب بارش برف، لغزندگی و اختلال در تردد جاده ای پیش بینی می ‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هوا شناسی تأکید کرد: در این مدت در استان‌های تهران، البرز، قم، مرکزی، اصفهان، یزد و سمنان به سبب افزایش سرعت باد احتمال خسارت به تاسیسات دور از انتظار نیست.

وی خاطرنشان کرد: طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه به تناوب از غرب به شرق، در برخی نقاط استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، شر تهران، سمنان و دامنه‌های شمالی البرز رگبار تگرگ موقتی و کوتاه مدت پیش‌بینی ‌می‌شود.‌

امیدوار شهری با اشاره به ورود‌ سامانه سوم بارشی در کشور تصریح کرد: از اواخر روز شنبه سوم فروردین ماه نیز سامانه جدیدی از شمال غرب وارد کشور می‌شود و طی روز شنبه در شمال غرب و غرب و در روز یکشنبه در شمال غرب، شمال، تهران، مرکز، غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی فعال می‌ شود.

دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۸:۱۱
کد خبر : 10061
بازدیدها: 302

پاسخی بگذارید »