دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وضعیت جوی البرز تا اواسط هفته ناپایدار است

danesheroz فروردین ۳, ۱۳۹۳ ۰
وضعیت جوی البرز تا اواسط هفته ناپایدار است

دانش روز : مدیرکل هواشناسی استان البرز از وضعیت ناپایدار جوی تا اواسط هفته خبر داد.

منصور رحمانیان اظهار کرد: با توجه به اینکه در روزهای نخستین و ابتدایی بهار به سر می‌بریم در این فصل از سال طبیعی است که شرایط جوی پایدار نباشد.

وی ادامه داد: این شرایط را طی این هفته در استان البرز نیز تجربه کرده و بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل داده‌های علمی از دیروز تا حداقل روز سه‌شنبه آسمان این استان کمی تا نیمه ابری است.

کاهش چند درجه‌ای دمای هوا در البرز

مدیرکل هواشناسی استان البرز با اشاره به بارش‌های پراکنده در استان البرز گفت: این امر موجب کاهش چند درجه‌ای دمای هوا شده به صورتی که کمینه دمای هوا طی روزهای آینده در شهرستان کرج حدود یک تا سه درجه بالای صفر است.

وی اظهار کرد: این شرایط در مناطق مرتفع و ارتفاعات استان البرز به ویژه در شهرستان طالقان تشدید می‌شود به صورتی که کمینه دمای هوا طی روزهای آینده در طالقان به حدود منفی سه درجه می‌رسد.

رحمانیان تاکید کرد: بنابراین مسافران نوروزی که قصد بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان البرز و یا عبور از محورهای کوهستانی این استان را دارند لازم است که به این موضوع توجه داشته باشند.

وی متذکر شد: همواره پیش‌بینی‌های هواشناسی برای سه روز اعتبار دارد اما با توجه به اینکه در ایام تعطیلات نوروزی به سر می‌بریم و مردم به دنبال پیش‌بینی‌های هواشناسی هستند و باید گفت که طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه و به احتمال زیاد چهارشنبه، وضعیت جوی در استان البرز کمی تا نیمه ابری و همراه با وزش باد است.

یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۹
کد خبر : 100113
بازدیدها: 199

پاسخی بگذارید »