شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر کشور: نامزدها و هواداران آن‌ها به قانون پایبند بمانند

danesheroz2 خرداد ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
وزیر کشور: نامزدها و هواداران آن‌ها به قانون پایبند بمانند

دانش روز، وزیر کشورگفت: براساس اصل ۶ قانون اساسی همه امور کشور به اتکای آرای عمومی و این نشانه اقتدار ملی است

به گزارش گروه سیاسی دانش روز، مصطفی محمد نجار  گفت: این انتخابات در عرصه بین المللی، در منطقه و کل جهان، تاثیرگذار و مصونیت‌ساز خواهد بود.

وی گفت: ویژگی بزرگ این انتخابات این است که دو انتخابات ملی و محلی را با هم داریم و وزارت کشور همه امکانات خود را برای برگزاری این انتخابات به میدان آورده است.

محمد نجار گفت : “قانون مداری” “عدالت محوری”، “امانت‌داری” و” حضور و مشارکت گسترده” چهار شعار وزارت کشور برای برگزاری انتخابات است.

وزیر کشور اضافه کرد: ۱۰۴۰ هیئت اجرایی برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و ۱۴۸۵ هیئت اجرایی برای برگزاری انتخابات شوراها تشکیل شده است.

وی گفت: سلامت انتخابات در جمهوری اسلامی ایران خدشه ناپذیر است؛ البته طبیعی است دشمن سیاه نمایی می‌کند اما مردم با حضور پرشور خود حماسه سیاسی را به نمایش خواهند گذاشت.

وزیر کشور افزود: ملزومات لازم مثل تعرفه، صندوق رای، پلمپ و … از روزهای قبل آماده و بارها چک شده است.

وی گفت : در این انتخابات سامانه جامع رای گیری داریم که سرعت، دقت و شفافیت را بالا می‌برد.

مصطفی محمد نجار اضافه کرد : در این دوره ۲۰ هزار شعبه اخذ رای به دلیل برگزاری همزمان دو انتخابات اضافه شده است.

نجار گفت: ۶۰ هزار شعبه اخذ رای در سراسر کشور سازماندهی شده است، در گذشته ۱۲۵ هزار صندوق رای داشتیم که به علت برگزاری دو انتخابات به صورت همزمان به ۱۳۰ هزار صندوق افزایش یافت.

وی افزود: تعداد واجدان شرکت در انتخابات ۵۰ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۱۹۲ نفر است که از این تعداد حدود ۱ میلیون ۳۶۰ هزار نفر رای اولی هستند.

نجار گفت: رای‌گیری از ساعت ۸ صبح جمعه به مدت ۱۰ ساعت یعنی تا ۶ بعد از ظهر برگزار می‌شود که از نظر قانونی وزیر کشور می‌تواند مهلت آن را تمدید کند.

وزیر کشور افزود: در انتخابات ریاست جمهوری فردی که نصف آرا به اضافه یک را کسب کند رئیس‌جمهور خواهد شد در غیر این صورت انتخابات به دور دوم می‌رود که دور دوم نیز یک هفته بعد برگزار می‌شود.

وی گفت : شمارش آرا بلافاصله پس از خالی شدن شعب از مردم اغاز می شود و در این دوره تلاش ما این است که در کوتاه ترین زمان نتایج را اعلام کنیم.

وزیر کشور از نامزدهای انتخابات و هواداران آن‌ها خواست تا پایان انتخابات بر قانون پایبند بمانند. همچنین قبل از اعلام نتایج رسمی از سوی “وزارت کشور” ، رسانه‌ها ، نامزدها و هواداران از گمانه‌زنی درمورد نتایج انتخابات خودداری کنند.

در این برنامه زنده خبری، استانداران “کردستان”، “آذربایجان غربی”، “سیستان و بلوچستان”، “مازندران”، “لرستان”، “فارس”، “خوزستان” در ارتباط‌های زنده تلویزیونی درباره رونده برگزاری انتخابات در این استان‎‌ها و آمادگی کامل استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و هیئت‌های اجرایی، گزارش‌هایی را ارائه کردند.

منبع: مهر

جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۲
کد خبر : 26429
بازدیدها: 213

پاسخی بگذارید »