چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر ارشاد در البرز : انتخابات ریاست جمهوری ، نقطه اتحاد نظام جمهوری اسلامی

28 danesheroz اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
وزیر ارشاد در البرز : انتخابات ریاست جمهوری ، نقطه اتحاد نظام جمهوری اسلامی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت : تمرکز همه دنیا بر اتحاد این نظام در انتخابات پیش رو است

سید محمد حسینی عصر روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه در مراسم اختتامیه نخستین کنگره بزرگداشت حضرت زهرا(س) که در سالن همایش های سیروس صابر اداره کل ارشاد البرز برگزار شد، افزود: هرچه ما با انسجام و اتحاد بیشتری در صحنه انتخابات حضور پیدا کنیم قطعاً طنین این نظام بیشتر در دنیا طنین انداز می شود.
حسینی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) در ولایت مداری نیز اسوه ای بی مانند بوده اند و باید رفتارهای ایشان را در زمینه ولایت مداری الگو قرار دهیم؛ اظهار داشت: یکی از موضوعات روز که باید توجه داشته باشیم؛ بحث انتخابات است و آنچه معظم له در بیانات امروز تأکید داشته اند مبنی بر حضور پر شور در انتخابات پیش رو است.
وی افزود: اگر نظام اسلامی ما از صلابت و اقتدار برخوردار باشد مکتب اهل بیت نیز روز به روز کشورها را در می نوردد و افراد بیشتری را جذب می کند.
این مسئول با اشاره به اهداف برگزاری این کنگره من جمله معرفی ابعاد شخصیتی حضرت زهرا(س) بوده، گفت: این کنگره از شهادت تا ولادت صدیقه طاهره حضرت زهرا(س) را با برنامه های فرهنگی به تصویر کشید و حرکتی برای معرفی ابعاد شخصیتی ایشان بوده است.
این وزیر در ادامه با ذکر آیاتی ازکلام وحی در سوره های مباهله، کوثر ، تطهیر و… گفت: باید مقام و شخصیت حضرت زهرا(س) را در آیات قرآنی جستجو کرد.
سید محمد حسینی ادامه داد: در کلام پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) نیز با تعابیر مختلفی از مقام آن حضرت یاد می شود و هر آنچه از آن دریافت کنیم کم است.
وی در بخش دیگری از سخنانش گستردگی دامنه اسلام در سراسر جهان و عکس العمل دشمنان اسلام با اهانت اخیر به صحابه پیامبر (ص) را محور قرار داد و تصریح کرد: خباثت دشمن در توهین های مکرر نشان می دهد که آنها با مکتب اسلام مشکل دارند و عصبانیت خود را از نفوذ اسلام به این طریق بروز می دهند.
حسینی در ادامه بخشی از نقش حضور جعفربن ابی طالب در هجرت به حبشه را یادآور شد و گفت: جسارت به چنین شخصیت هایی بعد از قرن ها نشان می دهد که آنها با کتب اهل بیت در مخالفت هستند.
وی تصریح کرد: در چنین شرایطی این وظیفه ما است که از دشمنان اصلی و نظام سلطه غافل نشویم.
وزیر ارشاد گفت: حماسه و حضور گسترده مردم در صحنه انتخابات و در نظامی که برخواسته از ولایت فقیه است؛ قطعاً مکتب اهل بیت را پر نفوذ تر معرفی و انتشار خواهد داد.
این مسئول اظهار کرد: مدیریت اجرایی کشور کار مهم و بزرگی است؛ یک کلمه حرف و یا اقدام بزرگ یا کوچک تأثیرات عمیقی دارد؛ این بدان معنا است که باید با حضور گسترده و انتخاب اصلح تأثیر گذار باشیم.
حسینی عنوان کرد: سردر گریبان خود بردن موجب خدمت به مکتب اهل بیت نخواهد بود؛ بلکه حضور در صحنه های اجتماعی، سیاسی و … می تواند حرکتی برای معرفی مکتب اهل بیت باشد.
وی افزود: شرکت در انتخابات نیز وظیفه ملی صرف نیست و خدمت به مکتب اسلام است.
وی همچنین گفت: وقایع منطقه و خیزش ملت ها در سالهای اخیر به جهت پشتوانه نظام جمهوری اسلامی بوده است.
وی با اشاره به فتنه سال ۸۸ و شعارهای نه غزه نه لبنان که از سوی فتنه گران سرداده می شد؛ تصریح کرد: انتخاب اصلح ترین ها است که می تواند سدی مانع برای حضور دوباره فتنه گران باشد.
وزیر ارشاد در پایان اظهار کرد:رییس جمهور باید مردمی، کاری، مقاوم، ارزشی، با تدبیر، پایبند به قانون و مقررات باشد؛ هم درد مردم را احساس کند و طبقات مختلف مردم راببیند.
گفتنی است در آئین اجرایی این همایش با حضور نماینده ولی فقیه حضرت آیت الله کازرونی ، عزیز اکبریان نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ،حجت الاسلام مسعودی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان و تعدادی دیگر از مدیران دستگاه ها نیز برگزار شد.

سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۴
کد خبر : 15472
بازدیدها: 148

پاسخی بگذارید »