شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر آموزش و پرورش:«بسکتبال» رشته ورزشی دانش‌آموزان اول راهنمایی شد

danesheroz دی ۶, ۱۳۹۱ ۰

وزیر آموزش و پرورش گفت: از ابتدای سال تحصیلی آینده، رشته ورزشی بسکتبال در پایه اول راهنمایی آموزش داده می‌شود. حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی معاونان و مشاوران امور زنان دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران اظهار داشت: ورزش موجب اقتدار و تعالی یک کشور است و وزارت آموزش و پرورش [&hellip

وزیر آموزش و پرورش گفت: از ابتدای سال تحصیلی آینده، رشته ورزشی بسکتبال در پایه اول راهنمایی آموزش داده می‌شود.

حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی معاونان و مشاوران امور زنان دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران اظهار داشت: ورزش موجب اقتدار و تعالی یک کشور است و وزارت آموزش و پرورش در این بخش، سرمایه‌گذاری‌ها و برنامه‌های بسیاری برای تربیت دانش‌آموزان خلاق و ورزشکار دارد.

وی افزود: در دوره ابتدایی برای بیش از ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دانش‌آموز در ۶ رشته ورزشی برنامه‌های آموزشی و ورزشی اجرا می‌شود و به دنبال آن هستیم تا رشته‌های دیگری را هم در دوره‌های راهنمایی و دبیرستان تعریف کنیم و از ابتدای سال تحصیلی آینده هم برای دانش‌آموزان پایه اول راهنمایی رشته ورزشی بسکتبال را آموزش خواهیم داد.

حاجی‌بابایی افزود: در سال‌های گذشته وزارت آموزش و پرورش، ۱۰ هزار معلم ورزش داشت که رشته برخی از آنها  غیرمرتبط بود و با اقداماتی که در طول سه سال اخیر صورت گرفت، ۳۳ هزار معلم تخصصی ورزش به مدارس اضافه شد و در صورت امکان به دنبال افزایش تعداد این معلمان تا  ۶۰ هزار نفر هستیم.

وی از راه‌اندازی ۱۷۰۰ مدرسه تخصصی ورزش در کشور خبر داد و گفت: در سه سال اخیر ۱۷۰۰ مدرسه تخصصی ورزش در دوره‌های راهنمایی و متوسطه سراسر کشور راه‌اندازی شده است که دانش‌آموزان علاقه‌مند به ورزش، علاوه بر تحصیل در این مدارس ۶ ساعت به صورت تخصصی در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت می‌کنند.

چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۱ - ۲۰:۰۵
کد خبر : 1977
بازدیدها: 287

پاسخی بگذارید »