چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر امور خارجه انگلیس : چشم جهانیان به انتخابات ریاست جمهوری ایران است

28 danesheroz خرداد ۴, ۱۳۹۲ ۰
وزیر امور خارجه انگلیس : چشم جهانیان به انتخابات ریاست جمهوری ایران است

ویلیام هیگ وزیر امور خارجه انگلیس انتخابات ریاست جمهوری ایران را برای جهانیان مهم برشمرد

به گزارش دانش روز ،  “ویلیام هیگ” وزیر امور خارجه انگلیس در مصاحبه با روزنامه “الشرق الاوسط” اظهار داشت : چشم جهانیان به ایران پس از انتخابات است  که قرار است تا سه هفته آینده برگزار شود.
وی در ادامه با بیان اینکه فضای مذاکرات اخیر بین ایران وگروه ۱+۵ نسبت به قبل بسیار بهتر بوده است مدعی شد : با این وجود از نظر فحوای کلام این مذاکرات بی نتیجه بوده وبه نظر ما وتمامی کشورهای مشارکت کننده در این مذاکرات ،ایرانی هابا این گفتگوها به صورت واقعی عمل نمی‌کنند.
“هیگ” همچنین مدعی شد : در هفته ها و ماه های پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران مشخص می‌شود که به چه اندازه ایران در مذاکرات با قدرتهای جهانی جدیت به خرج ‌می‌دهد.
وزیر امورخارجه انگلیس همچنین درخصوص نشست “ژنو۲” اظهار داشت : پیشرفت روبه جلو در هر زمانی به برخی امتیاز دادن ها نیاز دارد.
“ویلیام هیگ” وزیر امور خارجه انگلیس در جایی دیگر از مصاحبه خود با روزنامه” الشرق الاوسط” که در “امان” پایتخت اردن صورت گرفت تصریح کرد : اگر سوریه بخواهد مانند یک دولت واحد عمل کند پس باید طرفین نزاع پای میز مذاکره بنشینند.
وی ادامه داد : تمامی طرف ها هم به مناسب بودن این طرح نزدیک شده اند و به این نتیجه رسیده اند که در صورت تداوم بحران سوریه این بحران افراطی تر می شود.
وی همچنین هرگونه مداخله نظامی در سوریه را برای سرنگون کردن نظام این کشور بی نتیجه برشمرد.
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۱
کد خبر : 20541
بازدیدها: 212

پاسخی بگذارید »