جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزنه‌برداران نوجوانان ایران در رده چهارم جهان/ کسب دو سهمیه المپیک

danesheroz فروردین ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
وزنه‌برداران نوجوانان ایران در رده چهارم جهان/ کسب دو سهمیه المپیک

تیم وزنه برداری نوجوانان کشورمان با کسب شش مدال طلا، سه نقره، سه برنز و ۴۰۴ امتیاز در مکان چهارم سومین دوره مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی نوجوانان جهان ایستاد

به نقل از سایت فدراسیون وزنه‌برداری، سومین دوره رقابتهای وزنه‌برداری قهرمانی جهان عصر شنبه در حالی در کشور ازبکستان به پایان رسید که تیم وزنه‌برداری نوجوانان روسیه با ۴۸۶ امتیاز قهرمان شد و تیم‌های مصر و قزاقستان به ترتیب با ۴۲۴ و ۴۱۶ امتیاز سکوهای دوم و سوم جهان را از آن خود کردند. در این رده‌بندی تیم ایران تنها با اختلاف ۲۰ امتیاز نسبت به مصر و ۱۲ امتیاز نسبت به قزاقستان از دستیابی به یکی از سکوهای نایب قهرمانی یا سومی رقابتهای جهانی بازماند و جایگاه چهارم را از آن خود کرد.

با این نتیجه تیم وزنه‌برداری ایران به همراه روسیه، مصر، قزاقستان، رومانی، اندونزی، ارمنستان، ازبکستان و مکزیک هر دو سهمیه المپیک ۲۰۱۴ نوجوانان را نیز که در کشور چین برگزار می‌‌شود، به دست آوردند.

رده‌بندی ۱۰ تیم برتر رقابتهای وزنه‌برداری قهرمانی نوجوانان جهان به شرح زیر است:
۱- روسیه با ۴۸۶ امتیاز
۲- مصر با ۴۲۴ امتیاز
۳- قزاقستان با ۴۱۶ امتیاز
۴- ایران با ۴۰۴ امتیاز
۵- رومانی با ۳۵۷ امتیاز
۶- اندونزی با ۳۵۰ امتیاز
۷- چین با ۳۵۰ امتیاز
۸- ارمنستان با ۳۴۱ امتیاز
۹- ازبکستان با ۳۳۸ امتیاز
۱۰- مکزیک با ۳۲۳ امتیاز

بر پایه این گزارش، در این مسابقات علیرضا دهقان در دسته ۸۵ کیلوگرم سه مدال طلا بدست آورد، در دسته ۹۴ کیلوگرم میلاد رشیدی دو مدال طلا و یک نقره و امیرحسین فضلی سه برنز کسب کرد و علیرضا سلیمانی در دسته ۹۴+ کیلوگرم یک مدال طلا و دو نقره جهان را از آن خود کرد تا تیم وزنه‌برداری نوجوانان ایران به ۱۱ مدال در این رقابتها دست یابد.

بر پایه این گزارش، در سومین دوره رقابتهای وزنه‌برداری قهرمانی جهان مجموعا ۱۸ کشور در بخش پسران صاحب مدال شدند که تیم وزنه‌‎برداری نوجوانان ایران با کسب شش مدال طلا، سه نقره و سه برنز در رده‌بندی مدالی این مسابقات در رده نخست قرار گرفت.

بعد از ایران، تیم‌های روسیه با ۴ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز و تیم چین با ۴ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند. تیم‌های کره‌شمالی با ۴ طلا و یک نقره، قزاقستان با ۲ طلا، ۳ نقره و ۷ برنز و ارمنستان با ۲ طلا، یک نقره رده‌های چهارم تا ششم را به خود اختصاص دادند.

همچنین طبق اعلام فدراسیون وزنه‌برداری، تیم وزنه‌برداری نوجوانان ایران ساعت ۱۴ و ۵۵ دقیقه امروز (یکشنبه) با پرواز ترکیش وارد فرودگاه امام خمینی (ره) می‌شود.

یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۳
کد خبر : 11723
بازدیدها: 145

پاسخی بگذارید »