سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزارت بهداشت: عسل را به کودکان زیر یکسال ندهید

danesheroz1 مرداد ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
وزارت بهداشت: عسل را به کودکان زیر یکسال ندهید

دانش روز: کارشناس ارشد تغذیه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به والدین توصیه کرد تا از خوراندن عسل به کودکان زیر یک سال خودداری کنند

به گزارش دانش روز، مریم زارعی افزود: تحقیقات جدید نشان می دهد عسل به دلیل دارا بودن هاگ بوتولیسم (نوعی ماده خطرناک) می تواند موجب بروز آلرژی در کودکان کمتر از یک سال شود.
وی خاطرنشان کرد : عسل حاوی ۳۱ درصد قند گلوکز، ۳۸ درصد فروکتوز( نوعی قند)، ۱۷ درصد آب و مقادیر ناچیزی مواد معدنی،ویتامین، پروتئین، و قند‌های پیچیده است.
کارشناس ارشد تغذیه وزارت بهداشت ، اظهار داشت: برخی ترکیبات عسل ممکن است خواص آنتی اکسیدانی داشته باشد ولی‌ از آنجایی‌ که مقدار آنها در عسل بسیار کم است، تأثیری بر سلامت ندارند.
زارعی گفت: کالری عسل بیش از کالری مقدار مشابه شکر است به طوریکه یک قاشق غذا خوری شکر، ?? کالری دارد در حالیکه یک قاشق غذا خوری عسل حاوی ?? کالری است. عسل از شکر شیرین تر بوده در مقایسه با شکر باید مقدار کمتری از عسل مصرف شود.
وی یادآور شد: در بسیاری از فرهنگ های گذشته از عسل به عنوان دارو یا مرهم استفاده می‌‌ شده است و امروز نیز بررسی های نوین متعددی بر روی عسل صورت گرفته اما تاثیر عسل بر بیماری ها و سلامت تا بحال اثبات نشده است.
کارشناس ارشد تغذیه وزارت بهداشت ، گفت: برای تعیین تاثیر عسل باید مقدار زیادی (دو تا چهار قاشق غذاخوری در روز در طولانی مدت) از آن مصرف شود. لازم است بررسی‌های بهتری صورت گیرد تا تاثیر یا عدم تاثیر عسل بر بهبود بیماری ها تایید شود.
زارعی به مردم توصیه کرد پس از مصرف عسل، دندان های خود را مسواک کنند.

منبع:ایرنا

سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۸
کد خبر : 47528
بازدیدها: 364

پاسخی بگذارید »