سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون آموزش ابتدایی در آستانه بازگشایی مدرسه:

ورود شش میلیون و ۹۵۰ هزار دانش آموز دوره ابتدایی در مهر ماه

danesheroz1 شهریور ۵, ۱۳۹۲ ۰
ورود شش میلیون و ۹۵۰ هزار دانش آموز دوره ابتدایی در مهر ماه

دانش روز: معاون آموزش ابتدایی با اعلام جزئیات برنامه های این مقطع برای مهر ۹۲، بیان کرد: پیش بینی می کنیم در سال تحصیلی جدید شش میلیون و ۹۵۰ هزار دانش آموز وارد مدارس شوند

 به گزارش دانش روز،  فاطمه قربان با بیان اینکه امسال ۵۸ هزار و ۸۱۶ مدرسه ابتدایی پذیرای بیش از شش میلیون دانش آموز در سراسر کشور خواهند بود، افزود: در بین استان های کشور، استان خراسان رضوی با ۴۵۰۰ مدرسه ابتدایی دارای بیشترین مدرسه، در این مقطع است.

 وی ادامه داد: همچنین استان های فارس و آذربایجان شرقی نیز در رتبه های بعدی از نظر تعداد مدارس ابتدایی در کشور قرار دارند و استان های سمنان، قم و ایلام کمترین مدارس ابتدایی را به خود اختصاص داده اند.

 معاون آموزش ابتدایی با بیان اینکه سال گذشته شش میلیون و ۸۶۰ هزار دانش آموز در دوره ابتدایی تحصیل می کردند، تصریح کرد: امسال پیش بینی می کنیم تعداد دانش آموزان در این مقطع شش میلیون و ۹۰۰ تا ۹۵۰ هزار نفر باشند.

 به گفته این مقام مسئول، از تعداد کل دانش آموزان حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در پایه اول ابتدایی و حدود یک میلیون و ۶۰ هزار دانش آموز نیز در پایه ششم تحصیلی خواهند کرد.

 قربان اظهار کردند: نسبت دانش آموزان بر اساس تفکیک جنسیت نشان می دهد که ۵۱ درصد دانش آموزان ابتدایی را پسران و ۴۹ درصد را دختران تشکیل می دهند.

 وی عنوان کرد: ۳۱ شهریور ماه به طور همزمان جشن غنچه ها و شکوفه ها برای نوآموزان پیش دبستانی و دانش آموزان بدو ورود به مدرسه برگزار خواهد شد و همزمان با این جشن، کتاب دانش آموزان اول ابتدایی به همراه برنامه هفتگی در بین آنها توزیع خواهد شد.

 معاون آموزش ابتدایی با بیان اینکه امسال حدود ۲۸۰ هزار معلم در مقطع ابتدایی تدریس خواهند داشت، بیان کرد: تعداد پرسنل دوره ابتدایی حدود ۳۵۰ هزار نفر است و برای سال تحصیلی جدید هیچ گونه کمبود معلمی نخواهیم داشت.

 قربان اظهار کرد: ۶۰ درصد از آموزش معلمان تا پایان شهریور ماه به اتمام می رسد و ۴۰ درصد باقی مانده نیز در ماه های مهر و آبان انجام خواهد شد، ضمن آنکه ابلاغ همه معلمان ابتدایی نیز صادر شده است.

 وی با اشاره به اینکه توزیع کتاب ها در بین استان ها از ۱۰ شهریور ماه آغاز خواهد شد، عنوان کرد: به همه مدارس ابتدایی سراسر کشور ابلاغ شده که کتاب های کلاس اولی ها را به همراه برنامه هفتگی در روز ۳۱ شهریور همزمان با جشن شکوفه ها توزیع کنند.

 معاون آموزش ابتدایی تاکید کرد: معلمان پایه اول ابتدایی در روز جشن شکوفه ها در مدرسه حضور داشته و آغاز درس نیز از همان روز اول، در دستور کار معلمان قرار گیرد.

منبع:پانا

سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۶
کد خبر : 54790
بازدیدها: 413

پاسخی بگذارید »