شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست در جمع خبرنگاران خبر داد:

ورود ۲۵۰ صفحه مطلب محیط زیستی در کتب درسی/تولید بنزین کشور با استاندارد یورو ۴ تا پایان سال ۱۳۹۲

danesheroz دی ۲۴, ۱۳۹۱ ۰

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با اشاره به اینکه توافقاتی با وزارت آموزش و پرورش در خصوص حفاظت از محیط زیست انجام شده است، گفت: در سال جاری ۲۵۰ صفحه مطلب درخصوص محیط زیست بین کارشناسان محیط زیست و کارشناسان وزارت آموزش و پرورش نهایی و در متون درسی دانش آموزان قرار گرفت.

محمد جواد محمدی زاده امروز در حاشیه مراسم گرامیداشت روز هوای پاک در مدرسه شهدای هفتم تیر تهران در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این پرسش که ۳۰۰ روز از سال جاری می گذرد و آیا آماری دارید که در سال جاری چند روز هوای پاک داشته ایم؟ گفت: در رابطه با گازهای مخرب که نگرانی اصلی جامعه ما است، در تمامی طول سال ما یا وضعیت پاک داشته ایم و یا وضعیت سالم و هیچگونه وضعیت ناسالم و هشدار نداشته ایم. فقط درخصوص گرد و غبار و ذرات معلق بعضی از روزها در وضعیت ناسالم قرار داشتیم و بعضی وقت ها هم سالم بوده است.
وی افزود: تعدادی از روزها هم که تعداد آن کم است به وضعیت هشدار رسیدیم که متناسب با آن تصمیماتی گرفته شد و امیدوارم با برنامه هایی که برای اصلاح سیستم تولید خودرو و صنعت خودرو ، کیفیت فراورده های سوختی، مهندسی ترافیک، توسعه فضای سبز، حمل و نقل عمومی و سایر مسائل گرفته شده است در سال های آینده وضعیت بهتری را شاهد باشیم.


تولید بنزین کشور با استاندارد یورو ۴ تا پایان سال ۱۳۹۲

محمدی زاده  در پاسخ به این پرسش که بنزینی که در کشور وجود دارد ظاهرا بنزن آن ۵ برابر حد استاندارد است، این موضوع درست؟ گفت: ما در موضوع بنزین یک ارتقائی را به لحاظ کیفیت از سال گذشته شروع و تا الان بخشی از آن به مرحله اجرا در می آید و امیدواریم تا پایان سال ۱۳۹۲ تولید بنزین کشور که حدود ۶۰ میلیون لیتر بنزین در روز است تماماً با استانداردهای یورو۴ باشد.


تولید بیش از ۱۵ میلیون لیتر گازوئیل یورو ۴ در پالایشگاه شازند

وی اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۱۲ تا ۱۳ میلیون لیتر بنزین با استانداردهای یورو۴ تولید می شود و مابقی یورو ۲ است. امیدواریم تا پایان امسال تا ۵۰ درصد برسیم. تا آخر این هفته گازوئیل در پالایشگاه شازند حدود ۱۵ یا ۱۶ میلیون لیتر یورو ۴ تولید می شود و بنزین آن به دهه فجر خواهد کشید و در پالایشگاه تهران هم به همین صورت خواهد بود.

 

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست همچنین با اشاره به تولید گازوئیل در پالایشگاه های آبادان ، کرمانشاه، تبریز، اصفهان و بندرعباس خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۹۲ بنزین و گازوئیل و نفت سفید و بنزین هواپیما را با استانداردهای یورو ۴ و یورو ۵ تولید خواهند کرد؛ چون این مستلزم یک اصلاح فرایند در صنعت فراورده است و حدود ۱۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد به مرور وزارت نفت اقدام می کند و وضع بهبود خواهد یافت.

 

معاون رییس جمهور در پاسخ به این پرسش که آیا خودرو سازان زیر بار خواهند رفت برای تولید خودروهای با استاندارد یورو ۴ گفت: ما هم زیر بار نمی رویم که آنها اقدام نکنند زیرا توافق دولت است بخشنامه صورت گرفته که تعهد خودرو سازان برای اجرای آن است و نمی توانند این موضوع را دور بزنند.
محمدی زاده در پایان گفت: مطمئن باشند از سال ۱۳۹۲ ما اجازه هیچگونه شماره گذاری به خودرویی که استاندارد یورو ۴ را نداشته باشد اجازه شماره گذاری نخواهیم داد.

 

ورود ۲۵۰ صفحه مطلب درباره محیط زیست در کتب درسی
محمدی زاده همچنین در پاسخ به این پرسش که چه توافقاتی با آموزش و پرورش در خصوص آموزش حفاظت از محیط زیست انجام شده است؟ تصریح کرد: براساس موافقت نامه ای که حدود ۲ سال قبل بین سازمان حفاظت از محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش انجام شد، در سال جاری ۲۵۰ صفحه مطلب درخصوص محیط زیست بین کارشناسان محیط زیست و کارشناسان وزارت آموزش و پرورش نهایی و در متون درسی دانش آموزان قرار گرفت.
وی افزود: امسال این موضوع به صورت آزمایشی اجرا شد و انشاء الله در سال آینده به صورت قطعی انجام می شود. برای سایر مقاطع تحصیلی هم چه در سطح دبستان و چه در سطح دبیرستان متون آماده شده و از سال ۱۳۹۲ این موضوع تسری پیدا خواهد کرد.


آموزش یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز در طرح “محیط یار”

معاون رییس جمهور به طرحی به نام “محیط یار” با همکاری آموزش و پرورش اشاره و گفت: با توافقی که با وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت تا الان یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر دانش آموز با عنوان محیط یار آموزش های خاص دیده اند و مهارت هایی را پیدا و تلاش هایی را در جهت حفاظت از محیط زیست انجام می دهند.

یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۲
کد خبر : 3812
بازدیدها: 271

پاسخی بگذارید »