جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

ورود یک میلیون دانش‌آموز برای نخستین بار به پایه هفتم

danesheroz1 شهریور ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
ورود یک میلیون دانش‌آموز برای نخستین بار به پایه هفتم

دانش روز: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: مهر ۹۲ حدود یک میلیون دانش‌آموز برای نخستین بار وارد پایه هفتم می‌شوند، همچنین بیش از ۵ میلیون دانش‌آموز در مقطع متوسطه مشغول به تحصیل خواهند شد

 به گزارش دانش روز، ابراهیم سحرخیز درباره آغاز سال تحصیلی جدید برای دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم گفت:‌ مهر امسال مقطع دبیرستان به دو بخش متوسطه اول و متوسطه دوم تقسیم می‌شود به‌گونه‌ای که دانش‌آموزان پایه ششم وارد کلاس هفتم یا همان دوره اول متوسطه اول می‌شوند و امسال به‌طور موقت شاهد حذف یک‌ساله پایه دوم راهنمایی هستیم.
وی افزود: تعداد دانش‌آموزان پایه هفتم حدود یک میلیون نفر است و در مقطع متوسطه ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز داریم که ۵۰۰ هزار دانش‌آموز نیز در مقطع پیش‌دانشگاهی حضور می‌یابند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حضور ۶ میلیون دانش‌آموز در مقطع ابتدایی، درخصوص کمبود معلم به‌ویژه برای پایه هفتم ادامه داد: امسال کمبود معلم نداریم و از طریق اضافه تدریس معلمان می‌توانیم کسری نیروی انسانی را جبران کنیم، بسیاری از معلمان علاقه‌مند به اضافه تدریس هستند که این موضوع به جبران مسئله کمبود معلم نیز کمک می‌کند.
سحرخیز یادآور شد: بیش از ۸۵ درصد مدارس متوسطه در سال تحصیلی آینده در نوبت صبح فعالیت خواهند کرد، تعدادی از شهرهای مهاجرپذیر از جمله اطراف تهران نیز دانش‌آموزان نوبت بعدازظهر خواهند داشت.
وی درخصوص توزیع کتاب‌های درسی دانش‌آموزان دبیرستانی تصریح کرد: کتاب‌های درسی دانش‌آموزان هنرستانی از طریق مدارس توزیع می‌شود که در روز اول مهر در اختیارشان قرار خواهد گرفت. البته برای برخی رشته‌های کار و دانش که جدید هستند ممکن است با کمبود کتاب مواجه شویم که برای این رشته‌ها منابع و رفرنس‌هایی از سوی معلمان به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

منبع:پانا

 

چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۲
کد خبر : 60827
بازدیدها: 279

پاسخی بگذارید »