شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ورود علوم دریایی به مدارس

danesheroz1 تیر ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
ورود علوم دریایی به مدارس

دانش روز: دبیر اتحادیه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ساحلی و دریایی از تدوین برنامه دوسالانه برای اجرای گشت‌های دریایی در دریای خزر و خلیج فارس خبر داد و گفت: علاوه بر این از سال جاری علوم دریایی وارد کتاب درسی پایه ششم تحصیلی می‌شود

به گزارش دانش روز، دکتر عبدالعلی شرقی در پانزدهمین نشست شورای عالی اتحادیه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ساحلی با اشاره به تدوین سند توسعه آموزش عالی در حوزه دریایی، افزود: این سند در هفته آینده به چاپ خواهد رسید.

دبیر اتحادیه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ساحلی و دریایی تهیه سند راهبردی در حوزه علوم دریایی و اقیانوسی را از دیگر برنامه‌های این اتحادیه نام برد و اظهار داشت: دومین نشست تدوین این سند در ۱۸ تیرماه برگزار خواهد شد.

وارد شدن علوم دریایی در کتب درسی

وی از تلاش موسسه ملی اقیانوس شناسی در وارد کردن علوم دریایی در دروس دانش آموزان خبر داد و در این باره توضیح داد: در این زمینه تلاش شد تا مباحث مربوط به علوم دریایی و اقیانوسی وارد کتب درسی زمین شناسی، زیست شناسی، ادبیات فارسی، شیمی، ریاضی، آمادگی دفاعی، مهارت‌های زندگی و تاریخ دوره متوسطه، راهنمایی و دوره‌های تربیت معلم شود.

شرقی با تاکید بر اینکه این موضوع در سال جاری وارد کتب درسی خواهد شد، ادامه داد: با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش علم اقیانوس شناسی و دریا وارد کتاب درسی مقطع ششم تحصیلی شد که از مهرماه سال جاری دانش آموزان این مقطع با این حوزه آشنا خواهند شد.

تصویب برنامه دوسالانه اتحادیه دانشگاه‌های دریایی

دبیر اتحادیه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ساحلی و دریایی، تهیه و تصویب برنامه دوسالانه اتحادیه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و ساحلی را از دیگر اقدامات این اتحادیه ذکر کرد و ادامه داد: در این راستا درخواست یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان شده است تا بتوانیم ۱۹ برنامه دوسالانه اتحادیه را اجرایی کنیم.

به گفته وی برگزاری گشت‌های تحقیقاتی در دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان از جمله اقدامات اساسی در این برنامه دوسالانه است.

منبع:مهر

یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۲
کد خبر : 35563
بازدیدها: 342

پاسخی بگذارید »