پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

/پیش‌بینی وضع هوا در روزهای پنج شنبه و جمعه/

ورود سامانه بارشی جدید از جنوب غرب کشور/وزش باد در جنوب غرب و شرق

danesheroz بهمن ۱۲, ۱۳۹۱ ۰

درنیمه دوم بهمن با ورود سامانه بارشی معروف به سودانی از جنوب غرب کشور ، بارندگی هـا از چهارشنبه در منـاطق شمـالی خوزستان و ارتفاعات آن آغاز شده است

پیش بینی می‌شود این سامانـه بارشی از بعد ازظهر امروز به ترتیب استانه‌ای بوشهر  فارس و هرمزگان و ایلام را تحت تاثیر قرار دهد.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان پیش بینی کرد: از عصرامروز شاهد بارش‌های بسیار شدیـد ، وزش باد و طوفان در استان خواهیم بود. محمدرضا آملازاده افزود: به تمام فرمانداری های استان درباره احتمال جـاری شدن سیل و آبگرفتگی معابر هشدار داده شده است .

وی گفت: باتوجه به بالا آمدن آب رودخانه ها از ساکنان حاشیه رودخانه ها و روستاییان بویژه کشاورزان خواسته شده از تردد در حاشیه رودخانه ها جدا خودداری و آلات کشاورزی خـود را ازحاشیه رودخانه های استان دور کنند .

همچنین موج جدید بارندگی ها از ظهر امروز استان بوشهر را فرا می گیرد. به گزارش اداره کل هواشناسی استان بوشهر، این سامانه تا پایان روز جمعه در استان برقرار خواهد بود و با توجه به تقویت این سامانه بارشی و تشدید بارندگی ها آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن سیل در برخی نقاط استان به ویژه مناطق شمال شرقی و جنوبی استان دور از انتظار نیست.

همچنین طی فعالیت این سامانه، به سبب افزایش سرعت وزش بادهای جنوبی خلیج فارس، به ویژه در قسمت های شمالی، مواج و طوفانی پیش بینی می شود.

اکنون پدیده گرد و غبار هم در برخی نقاط استان وجود دارد؛ همچنین برای اوایل هفته آینده نیز دما به طور محسوسی کاهش می یابد.

اداره کل هواشناسی هرمزگان هم اعلام کرد؛ با تقویت سامانه فعال بارشی در هرمزگان ، از ساعت های پایانی امشب، آسمان سراسر استان بارانی همراه با رعد و برق خواهد بود.

بنـا بر گـزارش این اداره کل این بارندگی آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل ها و احتمال ریزش تگرگ دربعضی مناطق هرمزگان را در پی دارد.

همچنین سرعت وزش باد هم بدلیل وجود سامانه بارش زا از اواخر امشب تا پایان روز جمعه بصورت لحظه ای شدت آن افزایش می یابد به طوری که در برخی مناطق به بیش از ۴۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.

براساس این گزارش خلیج فارس ، دریای عمان و تنگه هرمز با افزایش سرعت وزش باد مواج و ارتفاع موج در دریای عمان بین ۵۰ تا یک متر می رسد.

رنجبر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان نیز از مردم خواست ؛ با رعایت مسائل ایمنی، از قرار گرفتن در کنار رودخانه خودداری کنند.

ستاد مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری نیز درباره جاری شدن سیل و اختلال در رفت و آمدها هشدار داد.

مدیرکل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری گفت: سامانه ای بارش زا از امروز وارد استان می شود و تا روز جمعه آسمان این استان را تحت تاثیر قرار می دهد.فرهادی افزود: این سامانه بارش برف و باران به همراه رعد و برق و وزش باد به همراه دارد.

خبرها از خراسان شمالی هم حاکیست؛ بارندگی ها از فردا شدت خواهد گرفت. مطابق پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی، بارندگی هـای استان بـا سردتر شدن هوا از عصر فردا به صورت برف خواهد بود و لغزندگی مسیر و آبگرفتگی معابر دور از انتظار نیست.

خبرها از استان اصفهان حاکیست؛‌ به علت کولاک شدید تردد در محور خوانسار – دامنه به کندی صورت می گیرد. کازرونی رئیس مرکز مدیریت راههای اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان اعلام کرد: رانندگانی که قصـد تردد از این محور را دارندتجهیزات ایمنی مانند زنجیرچرخ همراه داشته باشند و قبل از آغاز سفر برف پاکن و چراغهای مه شکن را کنترل کنند .

براساس نقشه های پیش یابی سازمان هواشناسی ، با ورود سامانه بارش زا جدید ، بـارش بـرف و بـاران و وزش باد در نیمه شرقی و غربی و در مناطق جنوبی رعد و برق و کاهش دما را موجب می شود.

همچنین این سازمان اعلام کرد؛ از بعد ازظهر پنج شنبه و روز جمعه در شرق ، جنوب شرق ، جنوب غرب و دامنه های البرز وزش باد قابل ملاحظه خواهد بود.

شدت فعالیت این سامانه امروز پنج شنبه در استانهای خوزستان ، فارس و بوشهر و در روز جمعه در استانهای خراسان شمالی، رضوی، جنوبی، جنوب کرمان و هرمزگان است.

پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۳
کد خبر : 5511
بازدیدها: 147

پاسخی بگذارید »