یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ورود رشته پلیمر به فنی و حرفه‌ای از مهر امسال

danesheroz1 مرداد ۴, ۱۳۹۲ ۰
ورود رشته  پلیمر به  فنی  و حرفه‌ای از مهر امسال

دانش روز: مدیر کل دفتر فنی حرفه‌ای و کارودانش آموزش و پرورش از اضافه شدن ۲۳ رشته جدید به شاخه کارودانش خبر داد و گفت: در شاخه فنی حرفه‌ای برای اول مهرماه امسال به دنبال اضافه کردن رشته پلیمر هستیم

به گزارش دانش روز، محمد شریف‌زاده  در پاسخ به این سوال که چه تعداد هنرستان در سال تحصیلی جدید آغاز به کار می‌کنند، اظهار کرد: بر اساس تکلیف‌نامه برنامه پنجم و سیاست کلی اشتغال آموزش و پرورش که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده است، هرساله برنامه‌ریزی کرده تا به امید خدا بتوانیم به اهداف خود دسترسی پیدا کنیم.

 افزایش ۵۰درصدی کلاس‌ها/اضافه شدن ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلاس

وی افزود: بر این اساس برای برنامه‌ریزی این موضوع با دوستان استانی جلسات توسعه‌ای برگزار کرده‌ایم. تعداد دانش‌آموزان فنی حرفه‌ای و کارودانش در حال توسعه است و برای سال آینده در استان‌ها این تعداد به بالای ۵۰ درصد می‌رسد.

وی با بیان اینکه در پی تمهیدات و مقدمات لازم برای پیشرفت برنامه خود هستیم، ادامه داد: برای توسعه ۵۰ درصدی تعداد دانش‌آموزان لازم است تعداد کلاس‌ها و هنرستان‌های جدید اضافه شود که برای سال تحصیلی ۹۳-۹۲ حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلاس اضافه شده است.

مدیر کل دفتر فنی حرفه‌ای و کارودانش آموزش وپرورش خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این است که حداقل حدود ۳۵۰ کلاس باید به موجودی کلا‌س‌ها در پایه دوم اضافه شود. ما نیز اعلام کردیم تا با اضافه شدن این کلاس‌ها اقدامی شود تا مشکلی پیش نیاید.

 اضافه شدن ۲۳رشته جدید در شاخه کارودانش در سال آینده

شریف‌زاده اذعان داشت: تمهیداتی نیز در راستای اضافه کردن رشته جدید انجام و با توجه به بازار کار و هماهنگی سازمان پژوهش ۲۳ رشته جدید در شاخه کارودانش در سال آینده اضافه شده است. در شاخه فنی حرفه‌ای برای اول مهرماه به دنبال اضافه کردن رشته پلیمر هستیم. رشته انیمیشن نیز که در سال گذشته با محدودیت روبرو بود امسال فراگیرتر شده است.

وی بیان کرد: محتوای کتب درسی بسیار مهم است که هرساله مورد بازنگری است. در سال تحصیلی جدید ۵۰ کتاب جدید داشتیم و در حال حاضر نیز رشته‌های جدید به آن اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به قانون بودجه سال ۹۲ که مربوط به هنرستانها بوده و مبلغ آن ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است، افزود: این بودجه قبل از شروع سال تحصیلی جدید در اختیار هنرستان‌ها قرار می‌گیرد و همچنین دانش‌‌آموزانی که در پایه دوم ثبتنام کردند با خیال راحت که هنرستان آماده ورود آن‌ها است، وارد می‌شوند.

 ۲۴۳رشته کارودانش/۴۳رشته فنی‌ حرفه‌ای/اضافه شدن رشته پلیمر

مدیر کل دفتر فنی حرفه‌ای و کارودانش آموزش وپرورش ادامه داد: در سال آینده هنرستان یک ساله خواهیم داشت. در حال حاضر ۲۴۳ رشته کارودانش و ۴۳ رشته فنی حرفه‌ای که با پلیمر ۴۴ رشته می‌شود داریم.

وی با بیان اینکه کتاب‌های فنی‌حرفه‌ای و کارودانش به چاپ رسیده است، تصریح کرد: ۲ سال قبل تیراژ کتاب‌ها آماده شده و تمام قراردادها با استان‌ها بسته شده است. با هماهنگی شرکت چاپ و نشر تا ۱۰ الی ۱۵ روز آینده قبل از شروع سال تحصیلی تمام کتا‌ب‌ها به استان‌ها ارسال می‌شود.

منبع:پانا

جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۵
کد خبر : 42711
بازدیدها: 454

پاسخی بگذارید »