چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ورود تبلت به مدارس پایتخت

danesheroz1 مرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰
ورود تبلت به مدارس پایتخت

دانش روز: مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از ورود تبلت به صورت آزمایشی به مدارس شهر تهران از سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: در ادامه طرح هوشمند سازی مدارس، مدارس غیرانتفاعی نیز از امسال در طرح هوشمندسازی قرار خواهند گرفت

به گزارش دانش روز، سیدعلی یزدیخواه در جشن هوشمند سازی مدارس شهر تهران که ظهر سه شنبه در مجتمع آموزشی دکتر شریعتی منطقه ۱۶ با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، افزود: طرحی را آماده کرده‌ایم که بر اساس آن دانش‌آموزان از تبلت بدون سیم کارت در مدارس استفاده خواهند کرد.

وی افزود: این طرح برای پایه ششم ابتدایی و متوسطه اول و دوم در نظر گرفته شده است. طرح تبلت دانش آموزی به صورت آزمایشی در سه منطقه و در هر منطقه برای سه کلاس اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه هوشمندسازی مدارس در سال ۹۱ نسبت به سال ۹۰، ۱۹ درصد افزایش یافت، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰۰ درصد مدارس سمپاد شهر تهران تحت پوشش طرح هوشمندسازی هستند.

یزدی خواه کمترین تعداد مدارس هوشمند را مربوط به مدارس غیردولتی عنوان کرد و افزود: با پنج درصد افزایش شهریه‌ای که برای هوشمند سازی مدارس در نظر گرفته‌ایم، مقرر شده مدارس غیر انتفاعی نیز خود را با طرح هوشمندسازی همراه کنند.

یزدی خواه با بیان اینکه ۶۵ درصد مدارس تهران دارای وب سایت هستند و به ازای هر ۱۸ دانش آموز یک کامپیوتر وجود دارد، ادامه داد: پورتال جامع همراهان در آموزش و پرورش شهر تهران طراحی شده است که ‌ در این طرح تمامی برنامه‌های هوشمندسازی مدارس شهر تهران تجمیع می‌شود.

یزدیخواه با اشاره به ستاد مدارس هوشمند شده تهران نیز گفت: در پایان سال گذشته ۲۲۵۸ مدرسه در فرایند هوشمندسازی قرار گرفتند و اطلاعات آنها در پورتال ثبت شده است که از این تعداد ۷۶۰ مدرسه در مقطع ابتدایی، ۶۴۵ مدرسه در دوره متوسطه اول و ۱۵۳ مدرسه نیز در دوره متوسطه دوم هوشمند شدند.

وی همچنین اظهار کرد: ۹۴ درصد مدارس تجهیزات کامپیوتری دارند و ۷۱ درصد از مدارس نیز دارای شبکه داخلی هستند.

یزدیخواه ادامه داد: ۸۴ درصد مدارس شهر تهران دارای مدیریت هوشمند، ۴۲ درصد دارای برنامه تولید محتوای الکترونیکی و ۴۵ درصد نیز دارای کارشناس فنی هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر چهار درس در مدارس به صورت محتوای الکترونیکی ارائه می‌شود، از اجرای طرح تبلت دانش آموزی خبر داد و گفت: در این طرح از تبلت بدون سیم کارت برای دانش آموزان استفاده می‌شود و مقرر شده به صورت آزمایشی در سه منطقه از شهر تهران و در هر منطقه برای سه کلاس، این طرح اجرایی شود.

منبع:مهر

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۸
کد خبر : 41664
بازدیدها: 300

پاسخی بگذارید »