سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

به گزارش رویترز

ورود بازرسان سازمان ملل به ترکیه برای تحقیق درباره سلاح‌های شیمیایی سوریه

danesheroz7 تیر ۶, ۱۳۹۲ ۰
ورود بازرسان سازمان ملل به ترکیه برای تحقیق درباره سلاح‌های شیمیایی سوریه

دانش روز:یک خبرگزاری انگلیس خبر داد بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل برای تحقیقات درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه وارد خاک ترکیه شدند

به گزارش دانش روز، خبرگزاری رویترز به نقل از برخی مقامات که نامی از آنها به میان نیاورده ادعا کرده است بازرسان تسلیحات شیمیایی سازمان ملل پس از منع ورود به سوریه وارد ترکیه شده‌اند تا درباره استفاده احتمالی از این سلاح‌ها در جنگ داخلی سوریه تحقیقاتشان را ادامه دهند.

استفاده دولت بشار اسد از سلاح‌های شیمیایی در منطقه «خان‌العسل» سوریه بخشی از هجمه‌های روانی و رسانه‌ای غرب در برابر دولت بشار اسد بوده است.

سوریه پیش از این با پیشنهاد سازمان ملل مبنی بر مجوز استقرار یک تیم تحقیقاتی در سراسر اراضی سوریه مخالفت کرده و گفته بود که این درخواست با آنچه سوریه از سازمان ملل خواسته مغایرت دارد.

دمشق، شورشیان برخوردار از حمایت خارجی را متهم کرده است که ۱۹ مارس بر ضد غیرنظامیان در خان العسل از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده‌اند.

بر اساس گزارش رسانه‌های سوری بر اثر این حمله شیمیایی دست‌کم ۲۵ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

بشار جعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل ۱۷ دسامبر با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل و دبیرکل این سازمان گفته بود شورشیان برخوردار از حمایت خارجی ممکن است بر ضد مردم سوریه از سلاح‌های شیمیایی استفاده و تلاش کنند دولت سوریه را در این زمینه مقصر جلوه دهند.

جعفری در این نامه گفته بود دمشق از این‌که دشمنان سوریه، سلاح‌های شیمیایی در اختیار گروه‌های مسلح قرار دهند و «بعد ادعا کنند که دولت سوریه از این سلاح‌ها استفاده کرده است بسیار نگران است.»

 

 

فارس

پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۹
کد خبر : 32487
بازدیدها: 353

پاسخی بگذارید »