دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ورشکستگی مالی و ناتوانی دولت آمریکا برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران

danesheroz2 مهر ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
ورشکستگی مالی و ناتوانی دولت آمریکا برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران

دانش روز: العربیه در گزارشی نوشت: کاخ سفید اعلام کرد ادامه تعطیلی دولت فدرال، توان آمریکا را برای اعمال تحریم ها علیه ایران و سوریه از بین می برد و امنیت ملی کشور را به خطر می اندازد

به گزارش دانش روز، به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه، سخنگویان دولت آمریکا، مسئولیت تعطیل شدن فعالیت دفتر تحریم ها در وزارت خزانه داری آمریکا و پیامدهای مضر آن برای سیاست خارجی و امنیت ملی را متوجه جمهوری خواهان دانستند.

گزارشگر این شبکه در گزارشی در این زمینه گفت دموکرات ها پس از بهانه محروم شدن کارمندان از دریافت حقوق خود، اکنون مسائل خارجی به ویژه بعد مربوط به تحریم ها را بهانه کرده اند. دولت اوباما ناقوس خطر را به صدا درآورده و هشدار داده است با توجه به ادامه بحران تعطیلی دولت فدرال، توان آن برای اجرای تحریم ها علیه ایران و سوریه فلج شده است. آنها می گویند این مسئله به خطری علیه امنیت ملی آمریکا تبدیل می شود.
جی کارنی سخنگوی کاخ سفید گفت مرخصی اجباری کارمندان دفتر تحریم ها به علت تصمیم، به گفته وی توجیه ناپذیر، تعطیل شدن دولت فدرال به امنیت ملی آمریکا آسیب می زند زیرا دیگر دولت قادر به اداره کردن پرونده تحریم های وضع شده علیه ایران و سوریه نیست.
جی کارنی گفت: فعالیت این دفتر، بسیار مهم است و با تلاش کارمندان این دفتر توانسته بودیم در بسیاری از پرونده های داغ خارجی مانند پرونده هسته ای ایران پیشروی کنیم.
گزارشگر شبکه در ادامه گفت: پیش از اظهارات کارنی، وندی شرمن معاون امور سیاسی وزارت امور خارجه نیز اظهاراتی مشابه داشت و صراحتا گفت تعطیل شدن دولت فدرال توان دولت آمریکا را برای تحمیل تحریم ها بر ایران با مشکل مواجه می کند و آژانس اطلاعات را که فرار کنندگان از تحریم ها را مشخص می کند، به نابودی می کشاند. دولت اوباما می ترسد در شرایطی که پرونده های داغ خارجی به ویژه دو پرونده ایران و سوریه شاهد تحولاتی سریع است، ضعیف به نظر برسد. همچنین توان واشنگتن برای تحقیق و بررسی درباره نقض تحریم های وضع شده کاهش می یابد و فلج می شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران
یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۰
کد خبر : 64994
بازدیدها: 124

پاسخی بگذارید »