شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سرپرست فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای :

ورزش پهلوانی یک فرهنگ است

danesheroz7 شهریور ۳, ۱۳۹۲ ۰
ورزش پهلوانی یک فرهنگ است

دانش روز : محمد رضا طالقانی از برپایی نخستین نمایش بین‌المللی آیین پهلوانی، میراث ماندگار روز دوشنبه ۴ شهریور ماه همزمان با شب تولد جهان پهلوان تختی از ساعت ۱۷ در تالار وحدت خبر داد

به مناسبت فرا رسیدن روز ورزش پهلوانی دانش روز به گفتگویی با محمدرضا طالقانی ، سرپرست فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای پرداخت.

ازقهرمانان واقعی تجلیل میکنیم

طالقانی در ابتدا این روز را به تمامی ورزشکاران و ملت پهلوان پرور ایران تبریک گفت  و اظهار داشت: فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای در نظر دارد به منظور توسعه مرام پهلوانی در بین ملت شریف ایران  به برپایی یک همایش بین‌المللی اقدام کند. همزمانی این مراسم با  شب تولد جهان پهلوان تختی چندان هم بی مناسبت نیست.قصد ما از برپایی این مراسم باشکوه تجلیل از پهلوانانی است که با پرورش جسم و روح به موازات هم مرام پهلوانی را گسترش داده و نام ایران را سربلند کردند. ورزش زورخانه ای

 

پهلوانی در ورزش ایران باید یک اصل اساسی باشد

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار دانش روز که چرا این روزها کمتر به ورزش پهلوانی توجه میشود، اینچنین پاسخ داد: متاسفانه این روزها پول در ورزش حرف اول را میزند. به خصوص ورزشهایی نظیر فوتبال که طرفداران بیشماری در ایران دارد. بحث های مداوم و درگیری هایی که هر روز نمونه هایی از آن را در نشریات و رسانه ها میبینیم و میشنویم گواه بر این موضوع است که این روزها چندان توجهی به جوانمردی در ورزش نمیشود. ما باید بپذیریم که بدون وجود ورزش پهلوانی هیچ یک از رشته های ورزشی ما به جایگاه واقعی خود نخواهد رسید. کشوری که با ورزش کشتی که نمونه ای بارزی از ورزش پهلوانی است ، در جهان شناخته شده است نباید با بیراهه رفتن جایگاه خود را تخریب کند.

وی در ادامه با بیان این مطلب که تجلیل از قهرمانان ورزش ایران که جوانمردی را سرلوحه کار خود قرار داده اند از واجبات است ، افزود: پهلوانی فقط یک ورزش نیست ، یک فرهنگ است که باید در بین جوانان ایران عم از ورزشکار و غیر ورزشکار رواج یابد.

جهت توسعه این رشته از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد

طالقانی طالقانی در پایان به اینکه تمام تلاش خود را در ترویج این ورزش به کار خواهد بست اشاره کرد و گفت:من تا جایی که بتوانم شاگردی می‌کنم تا بتوانم این رشته را توسعه دهم اما قطعا در این راه به کمک رسانه‌ها و مسئولان نیاز دارم در همایشی که فردا  برگزار می‌شود، تصمیم داریم دست به کار بزرگی بزنیم. مهمان‌های مختلفی دعوت کرده‌ایم که از جمله آنها می‌توانند به آقای روحانی رئیس جمهور محترم اشاره کنم. این مراسم میتوانند در توجه مردم به مرام پهلوانی بسیار موثر باشد.

یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۴
کد خبر : 54100
بازدیدها: 1,461

پاسخی بگذارید »