چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ورزش، چشم انتظار یک چراغ سبز

atena92 اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۲ ۰

به نقل از روزنامه جام جم؛ در شرایطی که ورزش ایران معطل تصویب اساسنامه کمیته ملی المپیک به منظور برگزاری مجمع انتخاباتی این کمیته و همین طور مجامع فدراسیون های ورزشی است، اما هنوز چراغ سبز IOC به دست مسئولان ایرانی نرسیده تا به این ترتیب همه چیز نیم بند در ورزش ایران دنبال شود. از [&hellip

به نقل از روزنامه جام جم؛ در شرایطی که ورزش ایران معطل تصویب اساسنامه کمیته ملی المپیک به منظور برگزاری مجمع انتخاباتی این کمیته و همین طور مجامع فدراسیون های ورزشی است، اما هنوز چراغ سبز IOC به دست مسئولان ایرانی نرسیده تا به این ترتیب همه چیز نیم بند در ورزش ایران دنبال شود.
از یک سو انتخابات کمیته ملی المپیک به منظور انتخاب رئیس، دبیرکل و اعضای هیات اجرایی این نهاد ورزشی چند ماه به عقب افتاده و از سوی دیگر، انتخابات فدراسیون های ورزشی به بن بست خورده است تا این وضع، شرایط خوبی را پیش روی ورزش ایران قرار ندهد. در حقیقت مادامی که اساسنامه کمیته ملی المپیک به تصویب نرسد، حق برگزاری انتخابات فدراسیون ها نیز وجود نخواهد داشت تا این مساله شرایط نامتعادلی را بر ورزش ایران حاکم کند.
اهمیت قضیه در اینجاست که معمولادر پایان هر المپیک باید ورزش ایران، برنامه چهار ساله خود را به منظور حضور در دور بعدی بازی ها مورد توجه قرار دهد، اما متاسفانه تا امروز که قریب ۹ ماه از المپیک می گذرد، نه تنها شرایط برگزاری انتخابات ورزش به وجود نیامده است؛ بلکه این مساله به اختلاف ها و کدورت ها در جامعه ورزش دامن زده است تا در این عرصه نیز عده ای با سوءاستفاده از شرایط بخواهند از این آب گل آلود به نفع خود ماهی بگیرند. به دنبال فعل و انفعال های صورت گرفته و بویژه فرصت سوزی های معمول در ورزش ما به منظور به روز کردن اساسنامه کمیته ملی المپیک و همین طور فدراسیون ها، کمیته بین المللی المپیک بیش از حد روی شرایط ورزش ایران حساس شده است تا در تازه ترین نامه ای که از IOC به ایران رسیده، باز هم ایراداتی به اساسنامه ارسالی گرفته شود؛ هرچند که به گفته هاشمی، رئیس فدراسیون تیراندازی و عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، اساسنامه برگشتی فقط در حد چند سوال ساده در حد تعداد اعضای مجمع کمیته ملی المپیک است، اما به طور طبیعی اگر به این پرونده جو بیش از حد داده نمی شد و مسئولان ورزش با تدبیر بیشتری عمل می کردند، هیچ وقت نباید ورزش ما به بن بست فعلی دچار می شد.
هرچند که اعتقاد داریم IOC نیز باید شرایط دولتی ورزش ایران را مورد توجه قرار داده و بر این مبنا اساسنامه بازنگری شده را تائید کند، اما به هر حال نباید از نظر دور داشت که با گزارش های ارسالی به IOC ( به دروغ یا راست)، آنها نیز برای خود این حق را قائل شده اند که ریزترین مسائل ورزش ایران را زیر ذره بین ببرند. با وضع موجود قابل پیش بینی است که انتخابات کمیته ملی المپیک و فدراسیون ها به بعد از انتخابات ریاست جمهوری کشیده شود که البته چاره ای جز آن نیست.

دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳:۳۳
کد خبر : 15386
بازدیدها: 198

پاسخی بگذارید »