پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

امام جمعه کرج:

وحدت و همدلی مهم‌ ترین اصل در جوامع اسلامی است

danesheroz1 دی ۲۷, ۱۳۹۲ ۱
وحدت و همدلی مهم‌ ترین اصل در جوامع اسلامی است

دانش روز: نماینده مقام معظم رهبری در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: وحدت و همدلی مهم‌ترین اصل در جوامع اسلامی است

 به گزارش دانش روز، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرج با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم و رییس مذهب شیعه امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: وحدت و همدلی مهم‌ترین اصل در جوامع اسلامی است لذا باید با درک شرایط موجود ملت‌های مسلمان بر حفظ این اتحاد تأکید بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد رسول اکرم (ص) افزود:این ویژگیهای منحصربه فرد را هیچ موجود و مخلوقی درعالم هستی نداشته و فقط مختص وجود گرانقدر حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص ) به عنوان مروارید یکدانه عالم هستی است.

 حجت الاسلام حسینی همدانی در ادامه سخنان خود با اشاره به طرح شعار وحدت برای نخستین بار توسط رسول خدا (ص) تصریح کرد: از نظر اسلام وحدت در سه جهت مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد که گاهی وحدت جهانی مطرح می‌شود، گاه وحدت در میان ادیان توحیدی به خصوص انبیای الهی ابراهیمی و گاه بحث وحدت که مهمترین آن نیز هست؛ وحدت امت اسلامی است.

 حسینی همدانی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به برگزاری کنفرانس ژنو دو گفت:در این نشست مهم بایستی نقش ایران نیز دیده شود، ایرانی که ندای صلح و دوستی را به جهان فهماند و نشان داد که اهل مدارا و صمیمیت و وحدت است.

 وی ادامه داد: نام بردن ایران به عنوان یک کشور صلح‌طلب نقش بسیاری در جهان و به ویژه در خاورمیانه دارد اما این موضوع در ژنو یک و دو نادیده گرفته شده است.

 امام جمعه کرج تأکید کرد: آمریکا اکنون می داند که دیگر راه حل نظامی فایده ندارد و راهکار دیپلماتیک باید دیده شود و بحث تکفیری ها که علاوه بر سوریه در حال سرایت به دیگر نقاط جهان همچون عراق و به احتمال اردن نیز هست باید جمع شود.

 نماینده مقام معظم رهبری در استان البرز در بخش دیگر خطبه ها با اشاره به بیانات رهبرمعظم انقلاب اسلامى در جمع اعضاى شوراى شهر و شهردار و شهرداران تهران بر مدیریت جهادی تأکید کرد و گفت: مدیریت جهادی یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری است لذا این مهم باید توسط مسئولان و به منظور رفع مشکلات مردم در اولویت قرار گیرد.

 خطیب جمعه کرج با اشاره به مرگ ذلت بار قصاب فلسطینیان بى‏ گناه گفت:کشورها و ملل مختلف عکس العمل های مختلفی برای مرگ او داشتند بطوریکه کشورهای اروپایی در مراسم تدفین او حضور نیافتند، بعضی کشورهای آفریقایی حضور در این مراسم را تحریم کردند و فقط آمریکا و بعضی از ایادی او در مراسم حضور یافتند.

منبع:هادیان البرز

جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۸
کد خبر : 88049
بازدیدها: 330

یک دیدگاه »

  1. شهروند دی ۲۷, ۱۳۹۲ در ۱۱:۳۹ ب٫ظ - Reply

    با سلام ممنون از انتشار اخبار امام جمعه شهرمون
    خداییش حاج آقا حسینی با اقتدار جلوی ناهنجاری های استان و کرج ایستادن.

پاسخی بگذارید »