دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وجود ۱۹۳۶ مدرسه مختلط در استان کرمان!

danesheroz1 بهمن ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
وجود ۱۹۳۶ مدرسه مختلط در استان کرمان!

دانش روز: معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۲ هزار و ۴۷۲ مدرسه چند پایه در استان کرمان وجود دارد که ۱۹۳۶ مدرسه از این تعداد در روستاها مختلط هستند

 به گزارش دانش روز، موذن زاده صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به تغییر نظام آموزشی اظهار کرد: در حقیقت ساختار تشکیلاتی دوره‌های آموزشی تغییر کرده و ابتدایی و متوسطه به چهار دوره سه ساله تقسیم شده است.

 وی افزود: باید به تفاوت بچه‌ها امروز با گذشته توجه کنیم و اینکه این دو دوره باید از هم تفکیک شود، ضروری است.

 موذن زاده با اشاره به محاسن تفکیک دوره ابتدایی به دو دوره سه ساله تصریح کرد: مناسب سازی فضای آموزشی با ویژگی‌های روحی و روانی دانش آموزان و مراحل رشد کودکان یکی از این محاسن است.

 وی بیان کرد: اختلاف سنی ۶ سال در بین دانش آموزان مشکلات اخلاق، تربیتی و آموزشی را موجب می‌شود که با تفکیک دوره ابتدایی به دو دوره سه ساله این مشکلات به حداقل خواهد رسید و این تفکیک ضروری است.

 معاون اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: ۲ هزار و ۴۷۲ مدرسه چند پایه در استان کرمان وجود دارد که ۱۹۳۶ مدرسه از این تعداد در روستاها مختلط هستند.

 وی افزود: همچنین تفکیک ابتدایی به دو دوره موجب می شود مدیران، معاونان و برنامه ریزان به جای پرداختن به شش پایه تحصیلی زمان، توان وانرژی خود را صرف سه پایه تحصیلی کرده و کار تخصصی تر می‌شود.

 موذن زاده گفت: امسال قرار بود از ۳ هزار آموزشگاه ابتدایی استان ۲۰ درصد مدارس تحت پوشش تقسیم دو دوره قرار بگیرند که تنها ۵ درصد انجام شده و یکی از دلایل کمبود فضای فیزیکی است.

 وی تصریح کرد: درصد قابل توجهی از مدارس غیرقابل استاندارد و تخریبی هستند و مشکل دیگر اعتبارات عمرانی به ویژه در احداث فضای آموزشی جدید است.

 موذن زاده بیان کرد: باید کل استان برای تفکیک مدارس بسیج شوند و در غیر این صورت در روند آینده با مشکلات مواجه خواهیم شد و باید پاسخگو باشیم.

 وی افزود: اختصاص درصدی از اعتبارات استانی به توسعه و تجهیز مدارس ویژه این طرح، حمایت معنوی شورا از اجرای طرح، اختصاص اعتبار لازم برای افزایش کلاس یا مدرسه، همکاری شواهای اسلامی شهر و روستا، همکاری اداره کل نوسازی مدارس در تعریف استانداردهای لازم برای هر دوره تحصیلی و همکاری نهادها از جمله انتظارات برای تفکیک دوره ابتدایی به دو دوره سه ساله است.

 

 ایسنا

یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۴
کد خبر : 93961
بازدیدها: 260

پاسخی بگذارید »