چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

پیشگیری از جعل سند

واگذاری طرح پیشگیری از جعل اسناد رسمی در کشور به البرز

danesheroz1 خرداد ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
واگذاری طرح پیشگیری از جعل اسناد رسمی در کشور به البرز

دانش روز: معاون اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم دادگستری کل استان البرزگفت: تهیه وتدوین طرح پیشگیری ازجعل اسناد رسمی درکشورازسوی رییس قوه قضاییه به دادگستری این استان واگذارشده است.

دانش روز: معاون اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم دادگستری کل استان البرزگفت: تهیه وتدوین طرح پیشگیری ازجعل اسناد رسمی درکشورازسوی رییس قوه قضاییه به دادگستری این استان واگذارشده است.

علی بصیرنیا در نشستی  به مناسبت هفته قوه قضاییه افزود: برای ارایه طرح پیشگیری از جعل اسناد رسمی تاکنون نشست هایی با مدیران شرکت های تخصصی برگزارشده است. وی اظهارکرد : در این زمینه دو سیستم نرم افزاری (rfid و qr) خریداری شده است و اکنون درحال بررسی نحوه عملکرد و پاسخگویی این سیستم ها درزمینه جعل اسناد هستیم . بصیرنیا بیان کرد: با نصب این سیستم ها بر سر در ادارات ثبت اسناد، ضمن کنترل ورود و خروج اسناد توسط اشخاص ، اصل یا جعلی بودن آنها مشخص می شود. وی گفت: برای راه اندازی این سیستم درسطح کشور به اعتبارات زیادی نیاز است که باید تمامی نهادها و دستگاه های اجرایی درتامین آن سهیم باشند.
معاون اجتماعی دادگستری البرزافزود: استان البرز باتوجه به تازه تاسیس بودن توانسته در انجام برنامه ها پیشگام باشد. وی ادامه داد: اکنون طرح های ‘امید’ در زندان ها و  صیانت از نهاد خانواده  توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم دادگستری استان البرز برای گسترش امنیت اجتماعی در حال اجرا است.  بصیرنیا اظهارکرد: طرح صیانت ازنهاد خانواده با همکاری شهرداری، کمیته امداد، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشکده علوم پزشکی و بهزیستی اجرایی
شده است. وی بااشاره به اینکه این طرح در مرحله نخست در مناطق اسلام آباد و حصارک کرج به اجرا درآمده،گفت:دراین طرح معضلات و آسیبهای اجتماعی، مهارت های اساسی زندگی،مسایل فرزند پروری،روانشناسی خانواده و مشکلات رفتاری والدین با فرزندان توسط استادان دانشگاه و کارشناسان و مشاوران قوه قضاییه در دوره های آموزشی۴۵ روزه درفرهنگسراهای استان تبیین و بررسی می شود. بصیرنیا در زمینه پیشگیری از جرایم انتخاباتی گفت: برای جلوگیری از وقوع تخلف توسط کاندیداهای شورای شهر و ریاست جمهوری تاکنون نشستهای مختلف باحضور اعضای ستاد برگزار شده است. وی اظهارکرد: تا کنون مشکلی اساسی درزمینه تخلفات انتخاباتی درسطح استان رصد نشده است. بصیرنیا یادآورشد:ما باید آسیب های اجتماعی را ازطریق فرهنگ نه قانون درجامعه حل کنیم چرا که هر چه به قانون مراجعه کنیم و بخواهیم آن را در جامعه ساری و جاری کنیم، نتیجه بخش نخواهد بود بلکه بهترین راه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ورود از راه فرهنگی است. معاون اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم بیان کرد : امروزه باید با آگاهی بخشی فضا را برای ارتکاب به جرم نا امن کنیم وازطریق افزایش هزینه ارتکاب جرم می توانیم مانع ارتکاب جرم ازسوی افرادمجرم شد. یکم تا هفتم تیرماه هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

منبع:ایرنا

یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۵
کد خبر : 24867
بازدیدها: 256

پاسخی بگذارید »