پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی:

واگذاری تألیف ۲۰ درصد محتوای کتب درسی به استان‌ها

danesheroz1 آبان ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
واگذاری تألیف ۲۰ درصد محتوای کتب درسی به استان‌ها

دانش روز: رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ ریزی آموزشی گفت: بر اساس برنامه درسی ملی، در آینده تهیه و تألیف ۲۰ درصد محتوای کتاب‌ها به استان‌ها واگذار می‌شود

به گزارش دانش روز، حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در هشتمین همایش تجلیل از مؤلفان و پدیدآورندگان مواد و رسانه آموزشی که امروز در ساختمان سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد، اظهار داشت: چند سالی است که در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی سنتی بنیان نهاده شده است که تجلیل از مؤلفان و تولیدگان کنندگان کتب درسی و موارد آموزشی است و امسال هشتمین دوره آن برگزار شد.

وی ادامه داد: امسال ۹ عنوان کتاب جدیدالتألیف در دوره ابتدایی، ۱۱ کتاب پایه هفتم، ۲۱ کتاب راهنمای معلم، ۱۳ فیلم آموزشی، ۱۵ نرم‌افزار آموزشی، ۶۰ کتاب کار، ۷ عنوان کتابنامه رشد و ۲ مجله ویژه رشد که برای پایه سوم و هفتم منتشر شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان با بیان اینکه در سال‌های اخیر موفق شدیم که کتاب‌های جدید را پیش از شروع سال تحصیلی در اختیار معلمان قرار دهیم، افزود: بر اساس برنامه درسی ملی، در کنار استفاده از کتب درسی، از رسانه‌های دیگر نیز استفاده می‌کنیم که تهیه ۱۳ فیلم آموزشی برای سال تحصیلی ۹۳ـ۹۲ در این راستاست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمام مدارس مجهز به امکانات هوشمندسازی نیست، گفت: امیدواریم تا سال ۱۴۰۴ یا تا پایان سال ۱۴۰۲ که یک دوره دوازده ساله را طی می‌کنیم، تمام مدارس به امکانات لازم مجهز باشند.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش به کتاب‌های کمک آموزشی مناسب اشاره کرد و اظهار داشت: ۷ عنوان کتابنامه رشد منتشر شده است که عناوین کتاب‌های درسی مناسب در آنها معرفی شده است که کتابخانه‌های مدارس بر اساس آن تجهیز شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان به تولید کتاب‌های کار دانش‌آموزان اشاره کرد و بیان داشت: تولید کتاب کار برای رقابت با ناشران خصوصی نیست بلکه برای نمونه کار ارائه شده به آنهاست.

وی به پیش‌بینی چند صفحه سفید در کتب درسی اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس برنامه درسی ملی، در آینده تهیه و تألیف ۲۰ درصد محتوای کتاب‌ها به استان‌ها واگذار می‌شود.

منبع:فارس

شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۹
کد خبر : 72961
بازدیدها: 251

پاسخی بگذارید »