جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

با امضای رئیس جمهور وقت:

واگذاری اختیار تصویب مقررات اول متوسطه

danesheroz1 مرداد ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
واگذاری اختیار تصویب مقررات اول متوسطه

به گزارش دانش روز، براساس مصوبه هشتصد و هشتاد و سومین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش و با امضای دکتر احمدی نژاد (رئیس جمهور وقت)، واگذاری اختیار تصویب مقررات مورد نیاز دوره اول متوسطه به کمیسیون اساسنامه ها و مقررات تحصیلی واگذار شد.  براساس این ماده واحده، شورای عالی آموزش و پرورش در دوره [&hellip

به گزارش دانش روز، براساس مصوبه هشتصد و هشتاد و سومین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش و با امضای دکتر احمدی نژاد (رئیس جمهور وقت)، واگذاری اختیار تصویب مقررات مورد نیاز دوره اول متوسطه به کمیسیون اساسنامه ها و مقررات تحصیلی واگذار شد.

 براساس این ماده واحده، شورای عالی آموزش و پرورش در دوره انتقال و گذر از دوره  راهنمایی تحصیلی به دوره اول متوسطه به کمیسیون اساسنامه ها و مقررات تحصیلی اجازه می دهد، مقررات مورد نیاز این دوره انتقالی را با اصلاح و تغییر در مصوبات موجود ( مورد عمل در دوره راهنمایی تحصیلی ) و یا وضع مقررات جدید بررسی و تصویب کند.

براساس این گزارش ، مصوبات کمیسیون در این زمینه به منزله مصوبه شورای عالی تلقی و با امضای وزیر آموزش و پرورش ابلاغ خواهد شد.

این گزارش می افزاید: براساس تبصره ۱ و ۲ این ماده واحده ، دبیرخانه شورای عالی آموزش و پرورش موظف است تصمیمات کمیسیون را در اولین جلسه شورا به اطلاع اعضا برساند  و وزارت آموزش و پرورش نیز موظف می باشد ، مقررات مورد نیاز برای اجرای پایه هفتم را تا قبل از شروع سال تحصیلی ۹۳-۹۲ و برای سایر پایه های دوره اول متوسطه حداکثر ظرف شش ماه براساس مفاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه درسی ملی بازنگری و برای بررسی و تصویب به دبیرخانه شورای عالی ارائه نماید.

شایان ذکر است؛ این موضوع در تاریخ ۳۱/۴/۹۲ به تصویب و امضای دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور (وقت )، حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش و نوید ادهم دبیر شورای عالی آموزش و پرورش رسیده است.

منبع:پانا

یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۹
کد خبر : 46451
بازدیدها: 198

پاسخی بگذارید »