پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

واکنش تند مطهری به سخنان مصلحی و تطهیر خاتمی‌وهاشمی

sheida92 اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
واکنش تند مطهری به سخنان مصلحی و تطهیر خاتمی‌وهاشمی

علی مطهری که در سال های اخیر گویا وکیل مدافع آقای هاشمی و سران فتنه ۸۸ بوده است، در موضعی عجیب به دفاع تمام قد از هاشمی و خاتمی پرداخت و حتی وزیر اطلاعات را تهدید به احضار به مجلس کرد

علی مطهری در گفت‌وگو با شرق گفته است:

* حرف‌های وزیر اطلاعات، شائبه تشویش اذهان عمومی و تنش‌زایی را به وجود می‌آورد. همین‌ که مقام دولتی به‌ویژه وزیر اطلاعات هشدار داده‌اند که فتنه‌ای در راه است، ناخواسته می‌تواند بسترساز ایجاد فتنه شود. وزیر اطلاعات باید با تدبیر بیشتری حرف بزند. این‌طور صحبت کردن درباره آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی که از ذخایر نظام و انقلاب هستند، امر پسندیده‌ای نیست.

کسی که مدعی پیشگویی حوادث ۸۸ شده، نقش اصلی در ایجاد فتنه داشت

* گاهی نشانه‌ها خیلی واضح است و نیازی به نام بردن نیست. هر فردی که این متن را بخواند می‌فهمد که منظورشان آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی است. در مورد جمله‌ای که گفته‌اند آن کسی که حوادث امروز را پیش‌بینی کرده در فتنه دست داشته، باید بگویم که بهتر است وزیر اطلاعات به این مطلب بپردازند که آیا پیش‌بینی درست از کار درآمده یا نه. به نظرم پیش‌بینی‌ها درست از کار درآمده و اتفاقا نامه آقای هاشمی به مقام معظم رهبری نامه‌ای تاریخی بود.

* در چارچوب وظایف قانونی وزیر اطلاعات، حصر برخی افراد، موضوعی نیست که ایشان مجاز باشند در سخنانشان به‌ صراحت به آن اشاره و شخصیت دیگری را تهدید به حصر کنند. آقای مصلحی با سخنان اخیرشان طوری درباره حصر حرف زده‌اند که انگار با نوعی لطف به آقای خاتمی گفته‌اند که تا به حال حصرشان نکرده‌ایم. این در حالی است که «حصر» نیازمند مقدمات قضایی و حکم رسمی و قانونی نهادهای مسئول است.

* وزیر اطلاعات باید توجه داشته باشند که این حرف‌ها را خطاب به شخصیتی مطرح کرده‌اند که از جانب مقام معظم رهبری به ریاست مجمع‌ تشخیص مصلحت نظام برگزیده شده‌اند و مجمع نیز نهادی حساس و تاثیرگذار در روند انقلاب و نظام بوده و صلاح نیست که در آستانه انتخابات بخواهیم اتهامی درباره رئیس‌ مجمع مطرح کنیم. رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها تاکید کرده‌اند که نباید به مسئولان کشور توهین شود و چه کسی از هاشمی‌رفسنجانی دلسوزتر و قدیمی‌تر برای نظام بوده است؟

* در برگزاری انتخابات، ملاک نظر و رای مردم است. واقعیت آمار و نظرسنجی‌های صورت‌گرفته نشان می‌دهد که با وجود همه تخریب‌هایی که علیه هاشمی و خاتمی مطرح شده، این دو شخصیت، در راس نظرسنجی‌ها بوده و از اقبال مردمی خوبی برخوردار هستند. حال سوال من این است که وقتی مقام معظم رهبری سال ۹۲ را سال حماسه سیاسی نامگذاری می‌کند، مگر چیزی جز حضور مردم می‌تواند تولید حماسه کند؟ وقتی شواهد و دلایل مستند نشان می‌دهد که این افراد جایگاه مردمی دارند، نمی‌شود به این سادگی آنها را با این ادبیات که از بار سیاسی معناداری برخوردار است، مورد خطاب قرار داد.

‌* این سخنان نظرات شخصی ایشان (مصلحی) است. توصیه من به آقای خاتمی و هاشمی‌ رفسنجانی هم این است که برای مردم و ایجاد حماسه سیاسی و تاکید مقام معظم رهبری بر حضور تمام جناح‌های سیاسی در انتخابات، به صحنه آمده و گزینش اصلح را به رای مردم واگذار کنند و به این قبیل موضع‌گیری‌ها اعتنایی نکرده و به آنچه مصلحت جامعه است عمل کنند. نباید این شائبه نزد افکار عمومی شکل بگیرد که گویی قرار است برخی کاندیداهای احتمالی مورد شماتت قرار گیرند تا از نامزدی منصرف شوند و رقیب، از زحمت رقابت با آرای آنان، رها شود.

* حماسه سیاسی جایی شکل می‌گیرد که شور و هیجان انتخاباتی به وجود بیاید و مردم از گروه‌های مختلف فکری بدانند که می‌توانند به نامزد مورد نظرشان رای دهند و احساس کنند که در میان کاندیداها افرادی هستند که در چارچوب قانون اساسی وضعیت امیدوارکننده‌ای در جامعه به وجود می‌آورند و حضورشان موجب تغییر و تحول می‌شود. اگر این‌طور نباشد شاید گروهی از مردم هم در تصمیمشان برای مشارکت مردد شوند و این اصلا خواسته مقام معظم رهبری نیست. به‌عنوان یک نماینده مجلس باید تاکید کنم که سخنان اخیر وزارت اطلاعات در مجلس را پیگیری خواهیم کرد تا مشخص شود منظور ایشان از این حرف‌ها چه بوده است.

شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۵
کد خبر : 14699
بازدیدها: 240

پاسخی بگذارید »