چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

واکنش بسیج به کشته شدن مالکوم شباز ؛ نوه مبارز آمریکایی

28 danesheroz اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
واکنش بسیج به کشته شدن مالکوم شباز ؛ نوه مبارز آمریکایی

مالکوم شباز نوه مالکوم ایکس مبارز شهید آمریکایی، که همانند پدربزرگ خود، حرکت در مسیر پرفروغ مبارزه با امپریالیسم مدرن غرب و صهیونیسم جهانی را، آرمان زندگی خود قرار داده‎ بود، به طرز مشکوکی، مورد سوء قصد قرار گرفته و در نهایت کشته ‎شد

به گزارش دانش روز ، معاونت روابط بین‌الملل سازمان بسیج در پی کشته شدن مالکوم شباز نوه مالکوم ایکس مبارز شهید آمریکایی، بیانیه‌ای صادر کرد که متن آن در ذیل آمده است.

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَوْ یُؤَاخِذُ اللّهُ النَّاسَ بِظُلْمِهِم مَّا تَرَکَ عَلَیْهَا مِن دَآبَّهٍ وَلَکِن یُؤَخِّرُهُمْ إلَی أَجَلٍ مُّسَمًّی

اگر خدا مردم را به سبب ظلمشان مؤاخذه می‎کرد، هیچ جنبنده‎ای را بر روی زمین باقی نمی‎گذاشت; ولی تا مدتی معین مهلتشان می‎دهد.(سوره نحل آیه ۶۱)

بار دیگر دست استکبار جهانی، از آستین رسانه‎های دست‎نشانده غرب بیرون آمد و تمام همت خود را بر وارونه نشان دادن حقیقت شخصیتی گمارد که درابتدای جوانی، راه راستین را یافته و مبارزه با امپریالسیم جهانی را هدف اصلی خود قرار داده‎ بود.

مالکوم شباز نوه مبارز شهید آمریکایی، مالکوم ایکس، که همانند پدربزرگ خود، حرکت در مسیر پرفروغ مبارزه با امپریالیسم مدرن غرب و صهیونیسم جهانی را، آرمان زندگی خود قرار داده‎ بود، به طرز مشکوکی، مورد سوء قصد قرار گرفته و در نهایت کشته ‎شد.

در این بین رسانه‌های صهیونیستی جهان، سعی در مخدوش کردن چهره این مبارز مسلمان امریکایی داشته و با درهم تنیدن اخبار حق و باطل، سعی دارند، چهره روشن حقیقت را بپوشانند.

مالکوم شباز، نوه بزرگ‎مردی بود که سال‎ها در راه اعتلای آزادی سیاه پوستان و مسلمانان امریکایی مبارزه کرد و در نهایت در این مسیر، به فیض شهادت نائل آمد.

شباز خود نیز در این دوران که امپراتوری رسانه‌ای غرب، سعی دارد با تمامی ابزار سحرآمیز خود، ذهن و فکر مردم دنیا را در تسخیر خود درآورد، راه حقیقی آزادگی را دریافت و در مسیر بازپس‌گیری حق از دست رفته مسلمانان و سیاه پوستان امریکا، قدم گذارد.

مرگ شباز حتی اگر آن گونه که رسانه های غربی مدعی هستند، بدون برنامه ریزی پیشین بوده باشد، اما اسبابی را فراهم آورد که حکومت به ظاهر آزاد اما در اصل امپریالیسم امریکا، دیگر بار چهره حقیقی خود را به نمایش بگذارد و اسلام‎هراسی و نژاد پرستی جاری در زیر پوست سیاست این کشور را به جهانیان نشان دهد.

کشوری که همواره داعیه دار حمایت از حقوق بشر بوده است، در واکنش به کشته‎شدن مشکوک یکی از جوانان فرهیخته خود سکوت محض اختیار می‎کند و حتی در ظاهر نیز، این جنایت را محکوم نکرده و با خودداری از موضع گیری صحیح، چشمان خود را بر این جنایت هولناک می بندد.

سازمان‎های بین المللی مدعی آزادی و حقوق بشر نیز، تنها نظاره‌گر اخبار ضد و نقیض این واقعه بوده‎اند و با سکوت سوال برانگیز خود، چوب حراج بر آبروی از دست رفته خود، زده‎اند.

پرواضح است، استفاده از این تروریسم رسانه‎ای در تخریب شخصیت مالکوم شباز، این مبارز حق طلب، تنها به علت مخالفت و مبارزه آشکار او با استکبار جهانی و صهیونیسم بین‎الملل بوده است.

بررسی تبعات این واقعه و کشته شدن مسلمان سیاه پوست و مجاهدی که به تدریج در مسیر تبدیل به شخصیتی کاریزماتیک در میان جوانان امریکایی بود، حقایقی را از پشت پرده آنچه با نام آزادی در غرب مطرح می‎شود آشکار می‎سازد.

آزادی در غرب یعنی حرکت در چارچوب امپریالیسم جهانی و در راستای منافع صهیونیسم بین الملل؛ و اگر کسی بخواهد آنچه حق است را فریاد بزند به گونه‎ای که فریادش ستون‎های امپراتوری استعمار نو را به لرزه درآورد، در آن صورت، رسانه‎های ‎غربی هر فرصتی را به کار می‎گیرند تا تاثیر این سخن را، کمرنگ کنند. غافل از این که نور حق، خورشیدی است که کوته بینان باطل نشین، توان خاموشی آن را ندارند.

منبع : فارس

چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۵
کد خبر : 17492
بازدیدها: 246

پاسخی بگذارید »