دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

واکنش امام جمعه موقت شهر یاسوج به حرمت شکنی محرم

danesheroz1 آبان ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
واکنش امام جمعه موقت شهر یاسوج به حرمت شکنی محرم

دانش روز: امام جمعه موقت یاسوج گفت: انجام دادن اعمال منافی حرمت ماه محرم به دور از شأن یک مسلمان شیعه است و مسئولان نظام جمهوری اسلامی، ادارات و امت مسلمان وظیفه دارند که حرمت ایام حزن و اندوه اباعبدالله (ع) را نگه دارند

 

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام سیدامان الله حسینی صدر با ابراز تأسف از برخی اتفاقات و حرمت شکنی های ماه محرم در دانشگاه یاسوج و مراسم تودیع و معارفه مدیر کل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: حرمت محرم باید زنده نگه داشته شود و همان گونه که امام راحل(ره) فرموده اند« محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است»، باید قداست و حرمت این دو ماه عزیز را حفظ نماییم.

وی افزود: اقداماتی که در این ماه ها انجام می شود نباید به دور از شأن یک مسلمان، شیعه و داغدار امام حسین(ع) باشد.

امام جمعه موقت یاسوج با تأکید برحفظ حرمت سیدالشهداء، شریعت پیامبر(ص) و شعائر مذهبی، ادامه داد: حفظ شعائر اسلامی و شأن اباعبدالله (ع) این است که در این ایام نباید اعمالی که حاکی از شاد بودن ما داشته باشد، انجام داد.

وی سیاه پوشیدن امت اسلامی را اقدامی پسندیده در نگه داشتن حرمت اهل بیت(ع) برشمرد و اضافه کرد: در این ایام امام زمان (عج)، اولیاء الهی و ائمه اظهارعزادار هستند.

حسینی صدر تصریح کرد: باید به عنوان شیعه اهل بیت(ع) حرمت این ایام را نگه داریم و از انجام دادن کارهایی که منافی با ادب، احترام و عزت اهل بیت (ع) است بپرهیزیم.

وی انجام دادن اعمال منافی حرمت ماه محرم را به دور از شأن مسلمان شیعه خواند و افزود: مسئولان نظام جمهوری اسلامی، ادارات و امت مسلمان وظیفه دارند که حرمت ایام حزن و اندوه اباعبدالله (ع) را نگه دارند.

امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به اظهار نگرانی امام راحل(ره) در مورد اقدام عده ای که در ایام عاشورای حسینی دست و سوت زده بودند ، ادامه داد: هر اقدامی که از سوی هر شخصی صورت گیرد و با احترام اهل بیت (ع) منافات داشته باشد، مذموم و ناپسند است.

وی تذکرامام در مورد حرمت شکنی ایام عزاداری اباعبدالله (ع) را نشانه مجاز نبودن شیعیان به حرمت شکنی دانست و افزود: اگر ما شیعه هستیم باید ویژگی ها و فضیلت های شیعه بودن را در خود حفظ نماییم.

حسینی صدر اضافه کرد: ویژگی ها و خصلت های شیعه بودن این است که به حرمت سیدالشهداء و اهل بیت (ع) در این ایام کاری که شادی درآن باشد، انجام ندهیم.

منبع:صبح زاگرس

چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۹
کد خبر : 73622
بازدیدها: 134

پاسخی بگذارید »