یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

واکنش آیت‌الله مکارم شیرازی به فتوای جنجالی

danesheroz2 تیر ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
واکنش آیت‌الله مکارم شیرازی به فتوای جنجالی

دانش روز: حضرت آیت الله مکارم شیرازی نسبت به اظهارنظرهای نسنجیده در حوزه مسائل دینی واکنش نشان داد و حکم دادن به عدم بطلان روزه با وجود خوردن آب برای رفع تشنگی را بر خلاف فتوای فقهای اسلام دانست

به گزارش دانش روز، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در ششمین روز از ماه مبارک رمضان در ادامه سلسله نشست های تفسیر موضوعی قرآن کریم در شبستان امام خمینی(ره) حرم کریمه اهل بیت(ع)، به برخی از اظهار نظرهای نسنجیده در حوزه مسائل دینی واکنش نشان داد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: در دهان برخی افراد انداخته اند که اگر روزه دار تشنه شد می تواند آب بخورد و روزه او هم باطل نمی شود و روایتی نیز برای این مساله ذکر کرده اند.

وی با تاکید بر این که نباید با دین مردم بازی کرد، یادآورشد: روایتی که این افراد به آن استدلال کرده اند، هم از نظر سند و هم از نظر دلالت زیر سؤال است و بر فرض وجود، احدی به این مساله که می توان آب خورد و روزه هم بود فتوا نداده و این خلاف فتوای فقهای اسلام است و بالاتر از این احتمال دارد خلاف ضرورت دین هم باشد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به احکام مربوط به روزه داری، خاطرنشان کرد: اگر شخص مریض است و توانایی روزه گرفتن ندارد اسلام به او اجازه می دهد که روزه نگیرد و باید قضای آن را بجا آورد، اما اگر مریض نیست انسان نمی تواند هم روزه باشد و هم آب بخورد و هر مسلمانی که این را ببیند تعجب می کند.

این مرجع تقلید تاکید کرد: اینها باید مراقب حرف های خود باشند و بدانند چه چیزی را مطرح می کنند، امیدواریم خداوند متعال همه ما را به راه راست هدایت کند.

منبع: افکار نیوز

جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۸
کد خبر : 39537
بازدیدها: 253

پاسخی بگذارید »