یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

واکنش آمریکا و اروپا به آزادی تعدادی از محکومان فتنه ۸۸

danesheroz2 شهریور ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
واکنش آمریکا و اروپا به آزادی تعدادی از محکومان فتنه ۸۸

دانش روز:آمریکا و اروپا به خبر منتشر شده در برخی سایت های مجازی درباره آزادی تعدادی از محکومان فتنه ۸۸ واکنش نشان دادند

به گزارش دانش روز،  به نقل از خبرگزاری فرانسه، “ماری هارف” سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا با استقبال از آزادی زندانیان در ایران ، ابراز امیدواری کرد روحانی همچنان به وعده های خود پایبند باشد.

در حالیکه اوباما هنور به وعده سالیان پیش خود برای آزادی زندانیان گوانتانامو و تعطیلی ابن زندان مخوف برغم انتقادات بین المللی عمل نکرده، “هارف” مدعی شد: ما امروز بار دیگر از ایران درخواست می کنیم همه زندانیان را آزاد کند.
“ویلیام هیگ” وزیر امور خارجه انگلیس نیز در سخنانی ابراز امیدواری کرد در دوره ریاست جمهوری حسن روحانی شاهد پیشرفت های بیشتری باشد.
“مارتین شولز” رئیس پارلمان اروپا نیز با استقبال از خبر آزادی گروهی از زندانیان در ایران، این اقدام را “پیام مثبت مهمی” از جانب تهران عنوان کرد.
بر اساس اخبار منتشر شده، حدود ۱۰ تن از محکومان فتنه ۸۸ از زندان آزاد شدند.  در میان محکومان آزاد شده افرادی مانند نسرین ستوده، محسن امین‌زاده و فیض‌الله عرب‌سرخی از محکومان فتنه ۸۸ قرار دارند.
خبرگزاری فرانسه می افزاید: این اقدام درست یک هفته قبل از سفر حسن روحانی رئیس جمهور ایران به نیویورک برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل و ایراد سخنرانی در آنجا ، صورت گرفت.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه روحانی با وجودی که هنوز دستور کار مذاکرات و برنامه ملاقات هایش در نیویورک اعلام عمومی نشده،  قرار است در نیویورک با “ویلیام هیگ” همتای انگلیسی خود ملاقات کند.
علاوه بر این ظریف قرار است با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در مذاکرات هسته ای یک دهه گذشته به نمایندگی از پنج به علاوه یک با نماینده ایران مذاکره می کرده است ملاقات کند.
منبع: باشگاه خبرنگاران
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۰
کد خبر : 61066
بازدیدها: 225

پاسخی بگذارید »