یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

واکسن درمان ایدز روی میمونها آزمایش می شود

danesheroz1 مرداد ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
واکسن درمان ایدز روی میمونها آزمایش می شود

دانش روز: دانشمندان برزیلی واکسنی برای بیمار ایدز تولید کرده و قصد دارند آزمایشهای آن را اواخر سال جاری روی میمونها آغاز کنند

به گزارش دانش روز، براساس اعلام بنیاد تحقیقات سائوپائولو، واکسن بیماری ایدز که توسط دانشمندان برزیلی دانشکده پزشکی دانشگاه سائوپلو تولید شده HIVBr18 نام دارد.

این دانشمندان اظهار داشتند که در مرحله کنونی ساخت این واکسن به طور کلی ویروس را از ارگانیسم حذف نمی کند، اما این واکسن می تواند حجم ویروس را به قدری در فرد مبتلا کم کند که نه نارسایی ایمنی در بدن وی ایجاد شود و نه این ویروس به دیگری منتقل شود.

بنیاد تحقیقات سائوپائولو اعلام کرد که انتظار میرود آزمایشهای واکنس ایدز روی میمونها ۲ سال طول بکشد.

کونها تئو از بنیاد تحقیقات سائوپائولو گفت: هدف ما آزمایش روشهای مختلف ایمنی شناسی برای انتخاب یک روش است که پاسخ ایمنی شناسی قویتری می دهد تا بتوانیم آزمایشها را روی انسان انجام دهیم.

این تیم تحقیقاتی از سال ۲۰۰۱ کار روی این پرژوه را آغاز کرده و قصد دارند که نتایج تحقیقات خود را روی یک گونه از میمونهای بومی آسیای جنوبی که توسط موسسه تحقیقات زیست پزشکی سائو پائولو در اختیار آنها قرار داده شده آزمایش کنند.

ایدز  یا سندرم نقص ایمنی اکتسابی (Acquired immune deficiency syndrome)‏، نوعی بیماری است که در دستگاه ایمنی و توسط ویروس نقص ایمنی (HIV) ایجاد می‌شود.

در حال حاضر هیچ نوع درمان یا واکسن اچ‌آی‌وی موثری برای این بیماری ساخته نشده است. معالجه شامل درمان از طریق مقابله با بازگشت ویروس (HAART) است که روند پیشروی بیماری را کند می‌کند. از سال ۲۰۱۰ بیش از ۶.۶ میلیون نفر در کشورهای با درآمد پایین یا متوسط مبتلا به این بیماری شده‌اند. همچنین درمان این بیماری شامل درمان‌های پیشگیرانه و مداوم برای عفونت‌های مترصد است.

منبع:مهر

سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۲
کد خبر : 47143
بازدیدها: 224

پاسخی بگذارید »