جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

والدین ۱.۵ میلیون دانش‌آموز کشور بی‌سوادند/ راه آموزش برای همه هموار است

danesheroz دی ۴, ۱۳۹۱ ۰

به مناسبت هفته نهضت سواد آموزی و روز تجلیل از فعالان این عرصه پیش از ظهر امروز دوشنبه، همایش استانی تجلیل از فعالان سواد آموزی در استان البرز با حضور معاونان، مدیران، آموزشیاران، افراد موفق این حوزه در کانون استانی شهید فهمیده برگزار شد. در این همایش استانی مهدی زاده معاون آموزشی نهضت سواد آموزی کشور، بابالو [&hellip

به مناسبت هفته نهضت سواد آموزی و روز تجلیل از فعالان این عرصه پیش از ظهر امروز دوشنبه، همایش استانی تجلیل از فعالان سواد آموزی در استان البرز با حضور معاونان، مدیران، آموزشیاران، افراد موفق این حوزه در کانون استانی شهید فهمیده برگزار شد.

در این همایش استانی مهدی زاده معاون آموزشی نهضت سواد آموزی کشور، بابالو معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولان استان البرز حضور داشتند.

از ۲۷ نفر از مدیران، آموزشیاران، معاونان و افراد موفقی که پس از گذراندن دوره های سواد آموزی در رتبه های برتر قرار گرفته اند نیز تجلیل به عمل آمد.

از حاشیه های جالب این مراسم سخنرانی معاون آموزشی نهضت سواد آموزی بود که نه تنها پشت تریبون انجام شند بلکه وی حتی بر روی سن هم برای سخنرانی نرفت.

مهدی زاده ترجیح داد بلندگو به دست روبروی حضار و در پایین سن سخنرانی کند تا جوی صمیمی را در جمع حاکم سازد که البته این کار وی تمامی حضار را برای گوش دادن به سخنانش بر روی صندلی ها میخ کوب کرده بود.

 

بی سواد معضل فردی نیست

معاون آموزشی نهضت سواد آموزی کشور بی سوادی را یک معضل اجتماعی خواند و گفت: برای ریشه کن کردن بی سوادی در کشور عزمی ملی نیاز داریم.

محمد مهدی زاده ادامه داد: البته در ۳۰ سال گذشته اقدامات خوبی در این عرصه انجام شده است به طوری که موفق شدیم میزان سوادی آموزی در کشور را از ۴۷ درصد به ۸۵ درصد برسانیم.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر انجام و پیگیری با قدرت برنامه های سواد آموزی، تصریح کرد: وجود این یک و نیم میلیون پدر یا مادر بی سواد در کشور یک معضل اجتماعی است که نیاز به توجه ویژه برای رفع آن است.

مهدی زاده تاکید کرد: فقر، بیکاری، اعتیاد، خرافه، شایعات، آسیب های فردی و اجتماعی و … همگی اول به سراغ افراد بی سواد می رود.

معاون آموزشی نهضت سواد آموزی کشور اظهار داشت: دشمن برای رسیدن به اهدافش از طریق رخنه بر افکار افراد بی سواد وارد عمل می شود و بی سوادی برای کشور ما یک تهدید است.

وی افزود: در زلزله اخیر بیشترین آسیب ها به افراد بی سواد وارد شد بطوری که در برخی از روستاها تنها خانه هایی سالم مانده بودند که استحکام داشتند و حداقل یکی از افراد آن تحصیل کرده بودند.

راه آموزش برای همه هموار است

معاون آموزشی نهضت سواد آموزی کشورگفت: حداقل ۱۰ سال است که با تغییر وضعیت در نظام آموزشی راه برای تمامی افراد مشتاق به تحصیل باز است.

مهدی زاده ادامه داد: ۹ میلیون ۸۰۰ هزار نفر بی سواد در کشور وجود دارد و ۱۰۴ هزار کودک شش تا ۱۰ سال داریم که متاسفانه به مدرسه نمی روند.

وی با اشاره به اینکه میزان سواد آموزی در کشور از ۴۷ درصد به ۸۵ در صد رسیده است، اظهار داشت: برای برطرف کردن بی سوادی و ریشه کن کردن آن باید به اندازه این رشد سوادآموزی در سالهای گذشته تلاش کنیم.

دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ - ۲۰:۱۰
کد خبر : 1785
بازدیدها: 286

پاسخی بگذارید »