پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عضو كميسيون آموزش مجلس شوراي اسلامي:

واریز بودجه برای تأمین سیستم گرمایشی مدارس

danesheroz1 مهر ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
واریز بودجه برای تأمین سیستم گرمایشی مدارس

دانش روز: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با بحث و بررسی‌های صورت گرفته در کمیسیون، مقرر شد دولت به صورت علی‌الحساب و بر مبنای سال گذشته از ۲۰۰ میلیارد تومان، ۱۰۰ میلیارد را امروز به حساب وزارت آموزش و پرورش واریز کند

به گزارش دانش روز، قاسم جعفری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص برنامه‌های این کمیسیون در روز گذشته اظهار داشت: با توجه به آغاز سال تحصیلی و عدم تأمین اعتبارات در حوزه آموزش و پرورش،‌ جلسه این کمیسیون با حضور معاونان و مسئولان وزارت آموزش و پرورش و معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و مسئول خزانه‌داری ریاست جمهوری برگزار شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با توجه به فرارسیدن فصل سرما و طبق اخبار به دست آمده به این کمیسیون که در برخی مناطق کشور، هوا برفی و بارانی است، در خصوص تأمین اعتبارات بخش سرمایشی و گرمایشی مدارس بحث‌هایی صورت گرفت.

وی افزود: بر اساس قانون سال جدید، مقرر شده بود که به ازای هر متر مکعب گاز، ۱۰۰ ریال دریافت شود که سهم آموزش و پرورش از دریافت هزینه‌های این بخش، ‌۲۰۰ میلیارد تومان برای تأمین سیستم سرمایشی و گرمایشی مدارس بود.

جعفری عنوان کرد: در این جلسه از معاون بودجه و خزانه‌ داری ریاست جمهوری بابت عدم پرداخت این هزینه به این بخش سؤالاتی مطرح شد که آنها نیز دلایلی را بیان کردند.

وی ادامه داد: بالاخره با بحث و بررسی‌های صورت گرفته، مقرر شد دولت به صورت علی‌الحساب و بر مبنای سال گذشته از ۲۰۰ میلیارد تومان، ۱۰۰ میلیارد را طی روز چهارشنبه به حساب وزارت آموزش و پرورش واریز کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت: در ادامه این جلسه در خصوص تأمین بخشی از هزینه‌های وزارت آموزش و پرورش از ردیف فروش مخابرات مطرح شد که مقرر شده بود با تأمین این بودجه، بتوان در بازسازی و نوسازی مدارس و پرداخت هزینه‌های پیمانکاران، مشکلات این بخش را برطرف کرد.

وی افزود: در خصوص تأمین اعتبار ایاب و ذهاب مدارس روستا مرکزی و مدارس شبانه‌روزی مباحث جدی مطرح شد که در صورت عدم تأمین بودجه، آمار دانش‌آموزان ترک تحصیل به ویژه در مناطق محروم افزایش پیدا می‌کند.

جعفری تصریح کرد: در ادامه این مبحث گفته شد که هر چه برای نهضت سوادآموزی و ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در کشور کار شود از طرف دیگر بر تعداد افراد ترک تحصیل افزوده می‌شود.

وی اضافه کرد: در واقع روز گذشته اعضای کمیسیون آموزش مجلس به مدد حوزه آموزش و پرورش آمده بودند که بتوانند مشکلات بخش‌های مختلف این وزارتخانه را برطرف کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان کرد: معاون بودجه و خزانه‌داری ریاست جمهوری نیز با بیان عدم تخصیص بودجه به برخی بخش‌های مختلف آموزش و پرورش اظهار نگرانی می‌‌کردند که باید برای برطرف کردن این مشکلات، تأمین اعتباراتی صورت گیرد.

منبع:فارس

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۸
کد خبر : 65797
بازدیدها: 264

پاسخی بگذارید »