دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

واردات برنج از مرز ۱.۱ میلیارد دلار گذشت

danesheroz اسفند ۱۵, ۱۳۹۱ ۰
واردات برنج از مرز ۱.۱ میلیارد دلار گذشت

گمرک ایران با اعلام تازه ترین آمار واردات برنج، پوشاک و گوشی تلفن همراه در ۱۱ ماهه اول سال جاری به کشور، اعلام کرد واردات برنج در این مدت از مرز ۱.۱ میلیارد دلار گذشت

در ۱۱ ماهه اول سال جاری ۷۰۴ تن گوشی تلفن همراه به ارزش بیش از ۱۴۸ میلیون دلار وارد کشور شده است. این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۴۶۵ تن به ارزش بیش از ۷۳ میلیون دلار بوده است. امارات متحده عربی، جمهوری کره و منطقه آزاد چابهار ۳ مبداء اصلی واردات گوشی تلفن همراه به کشور بوده است.

همچنین طی یازده ماهه سال ۱۳۹۱، بیش از یک میلیون و ۱۱۴ هزار تن برنج به ارزش یک میلیارد و ۱۰۹ میلیون دلار وارد کشور شده است. واردات این محصول نسبت به سال قبل، ۲۰.۲۵ درصد کاهش وزنی و ۳.۴۱ درصد کاهش ارزشی داشته است. در مدت مشابه سال گذشته میزان واردات برنج به کشور یک میلیون و ۳۹۸ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۱۴۸ میلیون دلار بوده است. هند، امارات متحده عربی و پاکستان ۳ مبداء اصلی واردات برنج به کشور بود.

براساس آمار گمرک، در یازده ماهه سال جاری، حدود ۱۶۲۷ تن انواع پوشاک به ارزش ۱۷ میلیون و ۵۸۶ هزار دلار وارد کشور شده است. واردات این کالاها نسبت به سال قبل ۱۵.۵۲ درصد کاهش وزنی و ۹.۷۵ درصد کاهش ارزشی داشته است. در ۱۱ ماهه ابتدای سال گذشته ۱۹۲۵ تن پوشاک به ارزش ۱۹ میلیون و ۴۸۶ دلار وارد کشور شده بود و ۳ مبداء اصلی واردات پوشاک به کشور نیز امارات، چین و ترکیه بوده است.

سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۷:۰۰
کد خبر : 8702
بازدیدها: 141

پاسخی بگذارید »