چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آیت الله نوری همدانی:

هیچ گاه نباید فتنه و حماسه ۹ دی را از یاد ببریم

danesheroz دی ۵, ۱۳۹۱ ۰

حضرت آیت الله نوری همدانی با تاکید بر این که ما نباید هیچ گاه فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی را از یاد ببریم، گفت: مخالفان و معاندان نظام در فتنه ۸۸ نیز می خواستند با ایجاد تزلزل در فرهنگ عاشورا تکیه گاه انقلاب را متزلزل کنند.  حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع [&hellip

حضرت آیت الله نوری همدانی با تاکید بر این که ما نباید هیچ گاه فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی را از یاد ببریم، گفت: مخالفان و معاندان نظام در فتنه ۸۸ نیز می خواستند با ایجاد تزلزل در فرهنگ عاشورا تکیه گاه انقلاب را متزلزل کنند.
 حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید ظهر امروز در دیدار با محمد ناظمی اردکانی رییس سازمان ثبت احوال کشور، به اهمیت گرامی داشت ایام الله نهم و نوزدهم دی ماه اشاره و تصریح کرد: رژیم طاغوت می خواست با کشتار مردم جلوی تشکیل شدن نظام ولایی و اسلامی را بگیرد.
وی افزود: در فتنه ۸۸ نیز جایگاه ولایت مورد حمله فتنه گران قرار گرفت؛ بنابراین ما نباید این روزهای بسیار بزرگ و تاریخی را فراموش کنیم.
این مرجع تقلید با اشاره به اهانت فتنه گران به ساحت مقدس اباعبدالله(ع) در روز عاشورا گفت: مخالفین این نظام می دانند که انقلاب ما تکیه بر فرهنگ عاشورا دارد به همین دلیل می خوستند به زعم خود با ایجاد تزلزل در عاشورا ریشه انقلاب را متزلزل کنند.
مسؤولان برای کنترل کاهش جمعیت باید شرایط ازدواج آسان را فراهم آورند
حضرت آیت الله نوری همدانی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به سیر نزولی جمعیت کشور اظهار داشت: تنها با تشویق نمی توان مردم را برای افزودن جمعیت کشور تشویق کرد بلکه باید موانع این کار از سر راه برداشته شود.
وی مشکلاتی که مانع از تشکیل خانوداه و افزایش سن ازداوج می شود را بیان کرد و گفت: مسؤولان باید مشکل بیکاری، مسکن و تهیه لوازم زندگی را برای جوانان حل و شرایط ازدواج آسان را فراهم کنند؛ این کار مشکل کاهش جمعیت کشور را حل کرده و همچنین منجر به کاهش میزان جرائم می شود.
این مرجع تقلید گام نخست برای انجام هر کاری را شناخت افراد و ظرفیت های موجود خواند و ابراز داشت: برای یک نظام مقتدر لازم است افرادی را که زیر چتر خود دارد به خوبی بشناسد تا بر این اساس بتواند برنامه ریزی کرده و جامعه را اداره کند.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم اقدام سازمان ثبت احوال برای دسترسی آسان به مشخصات فردی و شناسنامه ای هر فرد را مفید دانست و گفت: شناخت روحیات، استعدادها، شایستگی ها، توانایی ها نیز بسیار مهم است؛ امیدواریم بتوانید در گام های بعدی به این نقطه برسید چراکه چنین شناخت جامعی در پیشرفت کشور بسیار مؤثر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری رسا
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۳
کد خبر : 1839
بازدیدها: 475

پاسخی بگذارید »