جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

صفار هرندی در جمع بانوان کرج؛

هیچ رئیس جمهوری سوپرمن نیست/ بیش از ۷۰ درصد مردم در انتخابات شرکت می کنند

28 danesheroz خرداد ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
هیچ رئیس جمهوری سوپرمن نیست/ بیش از ۷۰ درصد مردم در انتخابات شرکت می کنند

دانش روز : عضو تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: مردم نباید از رئیس جمهوری که انتخاب می کنند توقع کارهای خارق العاده داشته باشند چون هیچ رئیس جمهوری سوپر من نیست

به گزارش دانش روز ، عصر یکشنبه محمد حسین صفار هرندی با حضور در همایش بصیرت افزایی که در سالن شهیدان نژاد فلاح برگزار شد، گفت: یک نفر قرار است به عنوان رئیس دولت انتخاب شود و مردم هم بدانند که هیچ رئیس جمهوری هم سوپرمن نیست که کارهای خارق العاده از او سر بزند و مردم هم نباید از بزرگنمایی یک نفر از او یک اسطوره بسازند و به کسانی رأی دهند که وعده هایشان واقعیت بیرونی ندارد.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور آینده باید مدیری واقعی باشد، تصریح کرد: رئیس جمهور دولت هر فردی که باشد باید از چنان هدایتی برخوردار باشد که بتواند از توانمندی های دیگران به خوبی استفاده کند، مدیریت یعنی بهره گیری از توانایی های دیگران.

صفار هرندی گفت: رئیس جمهور باید با سعه صدر همفکر و همسو با سلایق متفاوت اما در خط و اصول پایندی به نظام و رهبری حرکت کند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رویکردهای دولت های پیشین یادآور شد:  در دوره های قبل دولت برخی از دست اندرکاران از دو حزب و تشکیلات  متفاوت بوده اند از نماز شب خوان داشتیم تا سوسیالیست نزدیک به کمونسیم و با افتخار هم می گفتند معجون هفت جوش هستیم؛ اینکه افتخار نیست حاصل  کنار هم قرار گرفتن افرادی با خط فکرهای مختلف نیز اختلافات دامنه دار شد و هر یک برعلیه دیگری اقدام کردند.

وی با بیان اینکه  جبهه رئیس جمهور آینده باید بزرگ و متشکل از افراد توانمند باشد و به گروه خاصی محدود نشود،عنوان کرد: دولت احمدی نژاد هم در مقطع نخست در بسیاری از انتصاب های خود از دستیار تا معاونانی که انتخاب کرده بود افرادی بودند که در انتخابات به او رأی نداده بودند اما خط فکری همه آنها اصول گرایی بود.

تنگ نظری ها نگذاشت احمدی نژاد مسیرش را ادامه دهد

عضو تشخیص مصلحت نظام با مروری بر کارنامه دولت احمدی نژاد اظهار کرد: امروز که به کارنامه احمدی نژاد در دو دوره باز می گردیم شاهدیم که  عملکرد وی در دوره اول مقبولیت بیشتری داشت  و از آنجا که در کابینه او بوده ام، گواهی می دهم که در بسیاری از شاخص ها آن دوره رکوردهایی زده شد که تا دولت های آینده نیز شاهد مشابه آن نخواهیم بود.

وی افزود: برخی تنگ نظران در ادامه سعی کردند تا عملکرد وی را که با اقبال عمومی نیز مواجه شده بود، خدشه دار کنند.

 

محمد حسین صفار هرندی در ادامه با طرح این سوال که به واقع شاخص های اصلح چیست؟ گفت: انتخاب شایسته ترین مثل خرید لباس و عینک نیست، شما قرار است سرنوشت کشور را به دست یک فرد بسپارید از این رو لازم است تا آگاهی شایسته ترین را برگزینید.

وی تأکید کرد: این فرد شایسته باید خودش را با تمامی ظرفیت ها و امکانات درونی اش ثابت کرده باشد.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: البته تمامی کسانی که شورای نگهبان صلاحیت شان را احراز کرده در حد کف صلاحیت هستند اما ویژگی های دیگری لازم است تا این افراد در جرگه شایسته ترین ها قرار دهیم.

وی افزود: پایندی و وفاداری به اصل نظام و اسلام نخستین شاخصه ای است که رئیس جمهور از آن برخوردار باشد، اینطور نباشد که  مثل دوران خاتمی که به عنوان رئیس جمهور اصلاحات با شعار بازگشت به صدر اسلام وارد میدان شده بود، یک سال بعد در جمع دانشجویان دانشگاه تهران حرف هایی  نگران کننده را عنوان کند و بگوید که هر چه مانع آزادی است باید از میان برداشته شود و حتی اگر دین بخواهد جلوی آزادی را بگیرد باید مقابل او ایستاد.

صفار هرندی تصریح کرد: اصل اولِ شایستگی رئیس جمهور وفاداری بی چون و چرا و تبعیت از رهبری، نظام و اسلام است و هر آنچه تحت عنوان جمهوریت دموکراتیک و اسلامیت مطرح می شود غیر قابل قبول است.

وی اصل دیگر را رابطه با رهبری دانست و افزود: رابطه تعبدی ریاست جمهوری با رهبری باید وجود داشته باشد، در زمان غیبت امام زمان (عج) حاکمیت به دست فقیه جامع شرایط و لازم الاعتبار سپرده شده و این حتی قبل از تشکیل نظام جمهوری اسلامی نیز وجود داشته بنابر این مسئله ریاست معمولی مطرح نیست، ایشان حلقومی از حکم کلام الله را بیان می کنند و تبعیت از ایشان عین تکلیف واجب و ضروری است، بنابراین رئیس جمهور کشور هم باید  همسو با ایشان حرکت کند.

صفار هرندی با اشاره به برخی از رفتارهای معاندان تصریح کرد: دشمن در دوره ای شیطنت هایی داشت مثلاً اینکه هاشمی را به عنوان رهبری سیاسی ایران و مقام معظم رهبری را به عنوان رهبر مذهبی معرفی می کرد که دوگانگی در حاکمیت ایجاد کند و به این ترتیب مانع ظهور خمینی جدیدی بشود.

بیش از ۷۰ درصد در انتخابات شرکت می کنند

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود به آمارهای متقن ومؤثق از نظر سنجی های صورت گرفته اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین نظرسنجی های صورت گرفته و بسیار قابل قبول که حتی دشمنان این نظام هم با استناد به این نظر سنجی ها برنامه ریزی می کنند، امروز که در آستانه انتخابات قرار داریم حضور مردم در صحنه انتخابات بالای ۷۰ درصد است و در روز حماسه نیز پیش بینی می شود این آمار به رقمی دشمن کور کن تر برسد.

هرندی در ادامه به تحلیل رفتارهای گروه ها و احزاب داخلی در طول سالهای اخیر مبنی بر حضور در صحنه انتخابات پرداخت و با اشاره ای کوتاه به مقطع بعد از دولت خاتمی بیان کرد: محاسبات طوری بود که حتی خاتمی که چهره ای اصلاح طلب بود حاضر می شود ملامت ها را قبول کند و پای صندوق رأی حاضر شود.

وی بیان کرد: این اتفاقات در آستانه انتخابات تکرار می شود  و علی رغم فشارهای ضد انقلابیون، افراطی ها، بالا دستی ها و رژیم سلطه به طرق مختلف از تحریم تا ایجاد فاصله بین مردم و حاکمیت ادامه دارد.

منبع : مهر

دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۲۵
کد خبر : 24956
بازدیدها: 136

پاسخی بگذارید »