سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون وزیر آموزش و پرورش:

هیچ دانش‌ آموزی اجازه ترک تحصیل ندارد

danesheroz1 دی ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
هیچ دانش‌ آموزی اجازه ترک تحصیل ندارد

دانش روز: معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: وزارت آموزش‌ و پرورش به هیچ دانش‌آموزی به دلیل نبود معلم اجازه ترک تحصیل نداده است

به گزارش دانش روز، محمد دیمه‌ور عصر امروز در جمع فرهنگیان شرق استان کرمان اظهار داشت: اولویت‌های وزارت آموزش ‌و پرورش در چهار بخش تقسیم‌بندی شده که شامل ساماندهی نیروی انسانی، بهبود مدیرت آموزشگاهی، بودجه‌گذاری عملیاتی و توسعه مدارس غیردولتی است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بخش عظیمی از اعتبارات وزارت آموزش‌ و پرورش به پرداخت حقوق و مزایای کارکنان اختصاص می‌یابد، با کمبود اعتبار در انجام فعالیت‌های آموزش و پژوهشی مواجه هستیم.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: وزارت آموزش‌ و پرورش به هیچ دانش‌آموزی به دلیل نبود معلم اجازه ترک تحصیل نداده است‌.

دیمه‌ور با تأکید بر مدیریت منابع انسانی، بیان داشت: مدرسه کانون توجه همه افراد است و آموزش به معنای واقعی در مدرسه انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: استفاده از توانایی و خلاقیت مدیران مدارس و معلمان می‌تواند بهترین زمینه را برای رشد و شکوفایی جامعه فراهم کند، البته در اسفندماه سال جاری طرح تعالی مدیریت کیفیت‌مدار به استان‌ها ابلاغ و تا پایان مرداد ماه اجرایی می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: طرح ارزشیابی به دو صورت توصیفی و کیفی است که ارزشیابی توصیفی در پیشرفت تحصیلی و ارزشیابی کیفی بازخورد نتایج است که ارزشیابی کیفی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

دیمه‌ور در پایان ابراز داشت: خانواده‌ها به عنوان یکی از عوامل مؤثر در تحصیل دانش‌آموزان وظیفه دارند، همکاری خوبی با مدارس داشته باشند و به این نکته توجه کنند که برنامه‌های آموزش تنها در مدرسه انجام نمی‌شود.

منبع: فارس

دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۹
کد خبر : 88803
بازدیدها: 255

پاسخی بگذارید »