پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

هکرها موفق به کنترل اتومبیل از راه دور شدند

danesheroz1 مرداد ۸, ۱۳۹۲ ۰
هکرها موفق به کنترل اتومبیل از راه دور شدند

دانش روز: مهندسان امنیتی از ایندیانا موفق شدند نرم افزار داخل تویوتا پریوس و فورد اسکیپ را با استفاده از یک لپ تاپ هک کنند

به گزارش دانش روز، چارلی میلر و کریس والسک توانستند با کنترل از راه دور کنترل یک اتومبیل را در دست گرفته و ترمزها، پدال گاز، بوق، نورهای جلو و بستن کمربند را با یک لپ تاپ کنترل کنند.

این پروژه با حمایت سازمان پروژه های تحقیقاتی پیشرفته وزارت دفاع آمریکا برای تأکید بر خطرات امنیتی اتومبیلهای مدرن امروز انجام شده است.

میلر یک مهندس امنیتی و والسک مدیر امنیت هوشمند در شرکت IOActive است که قرار است این نتایج را رسما در همایشی که آخری این هفته در لاس وگاس برگزار می شود ارائه کنند.

اکثر سازندگان اتومبیلهای آمریکایی یک شبکه موبایل یا وای فای داخل اتومبیل خوددارند. بسیاری از اتومبیلها نیز نرم افزارهای داخلی با سیستم عاملی شبیه به رایانه ها و تلفنها دارند که مدلهای ۲۰۱۰ فورد اسکیپ که سیستم عامل فورد سینک دارد و سیستم عاملتویوتا پیروس سیفتی کانکت است.

آنها با هک کردن این شبکه و استفاده از باگهای بلوتوث این نرم افزار توانستند اتومبیلها را هک کرده و از یک دستگاه موبیال کدهای اجرایی برای آنها ارسال کنند. این کدهای اجرایی موجب می شود که هکر بتواند کنترل اتومبیل را از دور برعهده بگیرد.

درمیان کارهایی که هکرها در نمایش یک ساعته هک کردن اتومبیل از راه دور نشان دادند یکی از نکات جالب آن فریب دادن سیستم موقعیت یابی ماهواره ای اتومبیل بود تا این سیستم باور کند که در یک نقطه متفاوت قرار گرفته است.

شرکت تویوتا اعلام کرده است که تحت تأثیر این اقدام قرار نگرفته و مدعی شده است که سیستمهایش محکم و امن است.

سخنگوی فورد نیز اظهار داشت که این افراد هک کردن را بسیار جدی گرفته اند.

محققان دانشگاه های واشنگتن و کالیفرنیا سن دیگو مقاله ای در این رابطه در سال ۲۰۱۰ منتشر کرده بودند اما براساس اظهارات والسک و میلر این افراد به صورت آکادمیک موضوع را مطرح کرده و ما آن را به صورت عملی به نمایش گذاشتیم.

منبع:مهر

سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۰
کد خبر : 44275
بازدیدها: 396

پاسخی بگذارید »