پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

هیجان‌انگیز ترین طعم غذا برای کودکانتان

danesheroz1 آبان ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
هیجان‌انگیز ترین طعم غذا برای کودکانتان

دانش روز: روانشناسان و متخصصان تغذیه آزمایشی با استفاده از حسگرهای پوستی برای شناسایی طعم های غذای مورد علاقه آن ها انجام داده اند و بهترین و بدترین طعم ها را کشف کردند که می تواند به والدین کودکان بد غذا کمک کند

 به گزارش دانش روز، بر اساس یک آزمایش جالب توسط متخصصان علوم تغذیه بر روی طعم های مورد علاقه کودکان خردسال طعم میوه انبه و ادویه، دارچین در صدر مواد غذایی مورد علاقه ی کودکان قرار گرفته است.

گفتنی است: دانشمندان با نصب حسگرهایی بر روی سطح پوست کودکان خردسال واکنش پوست آنها را در حالت هیجان به هنگام خوردن مواد غذایی اندازه‌گیری نموده و این دو طعم را هیجان انگیزترین طعم ها برای کودکان یافته اند.

در انتهای لیست هیجان کودک در خصوص طعم ها و مواد غذایی مختلف هویج، سیب زمینی شیرین و زردآلو قرار گرفته است.

پژوهشگران انجام این قبیل طرح ها را به عنوان کمک به والدین برای شناسایی طعم ها و غذاهای مورد علاقه‌ی کودکان خود به منظور جلوگیری از بد غذا شدن کودکان بسیار مفید می دانند.

از دیگر طعم ها و مواد غذایی طبیعی که مورد علاقه ی کودکان قرار گرفته است موز، لیمو، دارچین، انبه، نارگیل و فلفل قرمز بوده است که بچه ها از خوردن آن لذت می برند.

دانشمندان امیدوار هستند که بتوانند در این زمینه تحقیقات تکمیلی بیشتری انجام داده و طعم های بیشتری را در کودکان شناسایی کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۰
کد خبر : 73397
بازدیدها: 207

پاسخی بگذارید »